Trwa przebudowa ulic Cisowej i Staffa

Autor: kurier-kolski.pl | 03.11.2016

35895a_cisowaMimo wieloletnich inwestycji drogowych podejmowanych przez kolejne ekipy rządzące Kołem oraz nawet wyemitowania 4 kadencje temu obligacji komunalnych z przeznaczeniem na budowę dróg i placów, nadal wiele ulic w naszym mieście pozostaje w tragicznym stanie. Ich lista jest długa, a komisje Rady Miejskiej dysponują nie tylko ich wykazem, ale nawet kolejnością, w jakiej powinny być robione remonty i budowy. Obecnie w trakcie realizacji są: ul. Cisowa oraz ul. Staffa. Ta druga będzie wkrótce połączona z ul. Sienkiewicza na specjalnie zrobionym nasypie, co usprawni komunikację.

 

Zakres robót obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej i budowę odcinka kolektora deszczowego oraz usuwane są kolizje z istniejącymi przyłączami sanitarnymi.

35904_cisowa2

W planie przebudowy uwzględniono również wykonanie nawierzchni jezdni i chodników, a także ścieżki rowerowej z kostki brukowej. Zakończenie prac planowane jest na połowę grudnia bieżącego roku. Koszt remontu ul. Cisowej wynosi 176.061,27 zł.

Trwa również remont ulicy Staffa. W pierwszym etapie robót wykonany zostanie odcinek od ulicy Sienkiewicza do Konopnickiej. W planie przebudowy uwzględniono również ułożenie asfaltowej nawierzchni i chodnika z płytek betonowych. Zakres ten obejmuje włączenie ulicy Staffa do ulicy Sienkiewicza, wykonanie na nasypie jezdni oraz chodnika lewostronnego wraz z budową odcinka kanalizacji deszczowej z przykanalikami.

35899_staffa

35906_staffa4

Prace nad pierwszym etapem ulicy Staffa mają potrwać do 30 listopada br. Koszt wykonywanych robót wynosi 344.432,15 zł. Realizacja pozostałego zakresu dotyczącego kompleksowej przebudowy nawierzchni ulicy Staffa na całej długości planowana jest w 2017 i 2018 r.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526