Niepodległościowy dwubój o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej

Autor: kurier-kolski.pl | 13.11.2016

img_8011Dla uczczenia 98.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” w Kole wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Arturem Szafrańskim zorganizowali otwarty dwubój sportowo – obronny dla dzieci i młodzieży z miasta Koła. W programie dwuboju organizatorzy przewidzieli : konkurs strzelecki z pneumatyka do tarczy oraz rzuty granatem bojowym typu F-1 do celu.

 

Pomimo przenikliwego zima (dzień wcześniej spadł śnieg), w sobotę, 12 listopada, do Ośrodka Ligi Obrony Kraju w Kole przy ul. Pułaskiego 8, na godz. 10-tą przybyło 19. młodych strzelców wcześniej zgłoszonych do konkursu.

img_7987

img_7985

img_7991

Po przekazanej uczestnikom dwuboju wymaganej instrukcji bezpiecznego zachowania się na strzelnicy, a także precyzyjnego oddania strzału, każdy z zawodników kolejno zmierzył się w konkurencjach ogłoszonych w programie.

I tak w konkurencji strzeleckiej w kategorii dziewcząt zwyciężyła z 44. trafieniami  Kinga Tyburek ,z 24 pkt. II miejsce wystrzelała Karolina Kaczorowska, a III miejsce z 18 pkt. zajęła Zosia Lamprycht, natomiast IV miejsce z 8. trafieniami Karolina Strzelińska.

W kategorii chłopców zwyciężył z 73 pkt. Miłosz Siepka, przed Kacprem Lamprychtem z 69 pkt. Oboje w pierwszej turze wystrzelali po 51 pkt. i dopiero dogrywka (po 2 dodatkowe strzały) ustaliła kolejność miejsc. III miejsce z 39 pkt. wystrzelał Dawid Augustyniak , IV z 34 pkt. Klaudiusz Jadczak , zaś V z 28 pkt. Igor Żerko , VI punktowane miejsce z 25 trafieniami wystrzelał Emanuel Szadkowski.

Ze względu na przenikliwe zimno prowadzący strzelanie wyjątkowo zadecydowali o skrócenie konkursu  i o oddanie po 6 strzałów do tarczy (odległej od stanowiska o 10 m.) przez każdego z zawodników.

img_8008

Z kolei każdy z uczestniczących w dwuboju mógł powiększyć swoją ilość punktów uzyskanych w strzelaniu z pneumatyka do tarczy poprzez celność rzutu granatem do celu . Za ten cel służyła opona samochodowa. Ta konkurencja była bardziej widowiskowa. Oddano po 12 rzutów granatem z odległości do celu o 5 m. I  w tej konkurencji w kategorii dziewcząt  zwyciężyła Zosia Lamprycht z 6 celnymi rzutami,  przed Karoliną Strzelińską i Kingą Tyburek po 2 celne rzuty  oraz przed Karoliną Kaczorowską z 1 celnym rzutem. W kategorii chłopców zwyciężył z 8 celnymi rzutami Kacper Klimczak przed Miłoszem Siepką, Klaudiuszem Jadczakiem i Dawidem Augustyniakiem z 6 celnymi rzutami każdy, III miejsce zajęli Mikołaj Kasprzak oraz Igor Żerko po 4 celne rzuty , natomiast IV miejsca zajęli z 2 celnymi rzutami każdy Ksawery Jadczak, Marek Lamprycht, Kasper Żarnowski  i Nikodem Żerko.
img_8012

Poza konkurencją konkursową w strzelaniu do tarczy, a także i w rzucie granatem  do celu, swoją sprawność sportowo – obronną sprawdziły panie Monika Strzelińska, Irena Tyburek, Małgorzata Kaczorowska, Anna Woźnicka oraz Alina Szadkowska.

img_8013

img_8017

img_8025

Ogółem dwubój sportowo – obronny o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole zwyciężyli: w kategorii dziewcząt  Kinga Tyburek, a w kategorii chłopców Miłosz Siepka. Zwycięzcy otrzymali puchary, okazyjne dyplomy gratulacyjne i nagrody rzeczowe ufundowane przez Przewodniczącego RM w Kole. Pozostałym zawodnikom do 6. miejsca wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe, a ponadto zawodnicy poza miejscami punktowanymi obdarowani zostali tabliczkami czekolady. Najmłodszym zawodnikiem był 7. letni Ksawery Jadczak.

img_8018

img_8019

img_8021

img_8022

img_8023

Dwubój sportowo – obronny prowadzili wspólnie Andrzej Kowalski z Romanem Borysiewiczem. W komisji dwuboju uczestniczyła również Anna Woźnicka. W świetlicy klubu na wszystkich czekała gorąca herbata i słodki poczęstunek przygotowane przez Alinę Szadkowską i Annę Woźnicką. Kierownik klubu pozytywnie podsumował zachowanie się uczestników dwuboju podczas ich zmagań w realizowanych konkurencjach nawiązując również do wydarzeń historycznych sprzed 98. laty.

Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” w Kole serdecznie dziękuje Panu Arturowi Szafrańskiemu – Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Kole, za  pomoc w organizacji dwuboju poprzez ufundowanie pucharów i nagród rzeczowych.

Tekst i foto: Ryszard Borysiewicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526