Nasz rodak nominowany na Polaka Roku w Holandii! Wkrótce poznamy wyniki.

Autor: kurier-kolski.pl | 14.11.2016

michal-polewskiMieszkający i pracujący w Holandii Michał Polewski pochodzi z naszego powiatu kolskiego, a jego rodzice, znani w naszym środowisku Jan Polewski (artysta muzyk) i Urszula Polewska (dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i kolska radna), mieszkają w Kole i wiele robią dla naszej społeczności. Michał Polewski jest polskim specjalistą wysokiej klasy w holenderskiej firmie, która jest liderem na skalę światową w dziedzinie wyposażenia armii w systemy obronne. Został w tym roku nominowany do konkursu na Polaka Roku w Holandii w kategorii „Kariera” organizowanego przez Fundację Polonus. Oprócz oficjalnego glosowania przez Komisje (tzw. Kapitułę) jednym z elementów konkursu było również głosowanie internautów. O wynikach powiadomimy naszych Czytelników już wkrótce.

 

W Holandii mieszka już ponad 150 tysięcy Polaków. Tam wykorzystują swoją wiedzę i talenty, ciężko pracują i często odnoszą duże sukcesy przynosząc chlubę obu krajom. Fundacja Polonus już po raz piaty podkreśla wielki potencjał możliwości zamieszkałych i pracujących Polaków w Holandii, ukazuje i promuje ich sukcesy organizując wybory Polaka Roku w Holandii.

gala

Znamy kandydatów w konkursie Polak Roku 2016 w Holandii. Teraz zadaniem Kapituły będzie wybór laureatów w sześciu kategoriach: Biznes, Kariera, Kultura, Nauka i Technika, Młody Polak Sukcesu oraz Honorowy ‘Polonus’ dla holenderskiej osoby lub organizacji. Zadanie zaszczytne, lecz niełatwe. Niezależna Kapituła składa się z przedstawicieli organizacji polonijnych i działa pod przewodnictwem Pani Barbary Borys-Damięckiej, która jest Senatorem Rzeczypospolitej Polskiej.

Obok laureatów w poszczególnych kategoriach wybranych przez Kapitułę, przewidziana jest również nagroda dla laureata Publiczności. Wybory internetowe były przeprowadzone od 15-go października do 15-go listopada na stronie internetowej fundacji. Głosowanie jest już zakończone.

gala2

Laureatów wybranych przez Kapitułę oraz laureata Publiczności poznamy podczas uroczystej Gali Polonus 2016 w dniu 19 listopada w Studio’s Aalsmeer. Będzie to uroczysty wieczór pełen wrażeń pod znakiem sukcesów Polaków w Holandii. W programie koncert ANNY MARII JOPEK w kwartecie.

michal-polewski-foto-300x225Pochodzący z naszych stron Michał Polewski po ukończonych studiach i kilku latach pracy w Polsce, w roku 2007 decyduje się wraz z rodziną na przeprowadzkę do Holandii. Szybko znajduje pracę w swoim zawodzie. W ciągu kilku lat tak buduje swoją karierę, iż w końcu osiąga szczególną pozycję wysokiej klasy specjalisty w firmie THALES. Firma ta jest światowym potentatem w zakresie radarowych wojskowych systemów obronnych, używanych przez armie wielu krajów. Nie trafia się tu z przypadku. Selekcja jest ostra i międzynarodowa. Panu Michałowi, dzięki jego inteligencji, umiejętnościom i ciężkiej pracy udaje się osiągnąć to o czym wielu może tylko marzyć.


Dla zainteresowanych polecamy też do obejrzenia inne materiały z Michałem Polewskim, link do nich to:
http://polakroku.nl/michal-polewski-kariera/
i krótki filmik z pracy Michała Polewskiego:
statuetki-home-2

 

 

Ciekawy wywiad prezentujący naszego kandydata można znaleźć wchodząc na stronę:

https://www.facebook.com/pdmr.eu/videos/1278697775507667/?pnref=story

Trzymamy kciuki za potwierdzenie sukcesu Pana Michała! Powodzenia!

2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Brawo brawo brawo

Lesław
Lesław
7 lat temu

Gratulacje juz za samą nominację.I dla rodziców takze gratulacje za wychowanie tak mądrego syna. Pozdrawia były kolanin z Niemiec

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526