MZEC rozbudowuje miejski ciepłociąg w stronę osiedla Płaszczyzna

Autor: kurier-kolski.pl | 14.11.2016

20161107_115440W listopadzie nasz Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. rozpoczął realizację inwestycji polegającej na budowie wysokoparametrowej sieci cieplnej w technologii rurociągów preizolowanych firmy Logstor o średnicy 200 mm i długości około 500 metrów. Prace realizowane będą w dwóch etapach. Inwestycja ta pozwoli pozyskać nowych odbiorców i przyłączyć do miejskiej sieci cieplnej  budynki położone przy ul. 3-go Maja i instytucje istniejące w obrębie ul. Słowackiego.

 

I etap inwestycji to: komora RU6 przy ul. Sienkiewicza do zrealizowanego przecisku pod ul. 3 maja (przez park im. Stanisława Moniuszki).

II etap : ul. 3 Maja do ul. Słowackiego.

20161107_115456

Głębokie wykopy w Parku Moniuszki niepokoją niektórych mieszkańców naszego miasta ze względu na podcinanie korzeni rosnących tam drzew, co może doprowadzić do ich usychania w przyszłości. Miejmy nadzieję, że tak się jednak nie stanie.

20161107_115535

20161107_115505

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolo
kolo
7 lat temu

ten człowiek co to wymyslił to brak jemu wyobraźni. Zrobili nowy chodnik i ulice to teraz, będą psuć . tak działa wasz włodarz, robic jakieś bzdury , aby pokazać patologi że robi, i jak to on dobry,a tyu znów coś odjebie nowego.
i co wy chcecie od niego potem patologia się odezwie. tak dziuał Pis trzeba miec zaplecze patologii
takze to co jest robione to brak wyobraźni i oderwanie się od rzeczywiśtości.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Na osiedlu min. 3-Maja jest pociągnięty gaz ziemny także nie ma sensacji bo to ciepło z cieplika nie jest takie tanie a może być droższe jak do tej pory (ktoś tu chyba ma przyszłościowy interes) a co do geotermii to lepiej się nie podniecać bo jak do tej pory wszystkie plany tego człowieka kończą się na gadaniu zrobimy…

górnik
górnik
7 lat temu

węgiel ludziom dali,będzie wojna tak mówiła babka z Misia.

de mono
de mono
7 lat temu

Do mena i Bosa: juz tak sie nie ekscytujcie bo sie posr…. z tej radosci. Plany rozwoju sieci ciepłowniczej w Kole istnialy juz wiele lat temu i co roku sa realizowane.
A co do geotermii to mialy być teraz na jesieni robione odwierty i cisza jak makiem zasiał.Nic sie nie dzieje.

Boss
7 lat temu

Co tam drzewa, można posadzić drugie piękniejsze . Powietrze nie zatrute od spalin jest ważniejsze. Dzięki temu człowiekowi który wpadł na ten pomysł by dostarczyć ciepło na płaszczyznę.

men
men
7 lat temu

Nareszcie!!! może płaszczyzna doczeka się cieplika i skończą się te chmury dymu z kominów na osiedlu. Jeszcze jak ruszy geotermia to nasze miasto zacznie oddychać..Obecnie wieczorami to jeden smród spalenizny. Wreszcie ten Burmistrz nie dyskutuje tylko robi-ulice,chodniki i ciepło …Jak się chce to można?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526