Michał Polewski finalistą konkursu Fundacji Polonus na Polaka Roku!

Autor: kurier-kolski.pl | 23.11.2016

polonus_2016-_01Dostaliśmy bardzo miłą wiadomość z Holandii! Mieszkający tam nasz rodak, którego rodzice mieszkają w Kole, Michał Polewski, wygrał rywalizację w konkursie na Polaka Roku w Holandii i 19 listopada na uroczystej Gali odebrał zwycięską statuetkę w kategorii „Kariera”. Wyboru Pana Michała dokonała Kapituła konkursu Fundacji Polonus w Holandii. Serdecznie gratulujemy!

 

W Holandii mieszka już ponad 150 tysięcy Polaków. Tam wykorzystują swoją wiedzę i talenty, ciężko pracują i często odnoszą duże sukcesy przynosząc chlubę obu krajom. Fundacja Polonus już po raz piaty podkreśla wielki potencjał możliwości zamieszkałych i pracujących Polaków w Holandii, ukazuje i promuje ich sukcesy organizując wybory Polaka Roku w Holandii.

michal-polewski

Przypomnijmy, że mieszkający i pracujący od wielu lat w Holandii Michał Polewski pochodzi z naszego powiatu kolskiego, a jego rodzice, znani w naszym środowisku Jan Polewski (artysta muzyk) i Urszula Polewska (dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i kolska radna), mieszkają w Kole i są znani z wielu inicjatyw dla naszej społeczności lokalnej.

Michał Polewski jest polskim specjalistą wysokiej klasy w holenderskiej firmie, która jest liderem na skalę światową w dziedzinie wyposażenia armii w systemy obronne. Został w tym roku nominowany w konkursie na Polaka Roku w Holandii w kategorii „Kariera” organizowanego przez Fundację Polonus. Oprócz oficjalnego głosowania przez Kapitułę jednym z elementów było również głosowanie internautów.

polonus_2016-_03

kariera

W głosowaniu internetowym nie udało mu się wywalczyć nagrody publiczności, pewno głównie dlatego, że nie robił szczególnych zabiegów w tym kierunku. Jednak Kapituła konkursu wysoko oceniło karierę Pana Michała przyznając mu pierwszeństwo. Kilka dni temu Pan Michał odebrał piękną statuetkę i gratulacje podczas uroczystej Gali, gdzie ogłoszono wyniki. Wyglądało to niemal jak rozdanie Oskarów (co widać na zajęciach obok), a i sama statuetka jakby nawiązywała wyglądem do tej oskarowej.

polonus_2016-_02

polonus_2016-_04

– Chciałbym Wam bardzo podziękować za okazaną mi serdeczność i wsparcie podczas kampanii do Nagrody Publiczności – przekazał Czytelnikom portalu kurier-kolski.pl nasz finalista – Wiem, ze wielu z Was bardzo się starało by mi pomoc. Niestety nie udało mi się jej zdobyć… Wygrała Pani Beata Łakota. Mimo to otrzymałem nagrodę Jury konkursu w kategorii Kariera. Musze przyznać, ze było to niezapomniane przeżycie kiedy poproszono mnie na scenę, wręczono statuetkę, a potem musiałem powiedzieć kilka słów. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam wszystkich serdecznie.

A pod tym linkiem można przeczytać o konkursie i jego laureatach:

http://linktopoland.com/pl/znamy-juz-finalistow-konkursu-polak-roku-w-holandii-2016/

A tu można obejrzeć świetny filmik z uroczystej Gali wręczenia nagród (zaraz na początku jest wręczenie statuetki Michałowi Polewskiemu):

Panu Michałowi serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

A korzystając z okazji zachęcamy do wzięcia udziału jutro, w czwartek 24 listopada, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole (budynek dworca PKP) w wieczorze poezji śpiewanej jego ojca Jana Polewskiego. W repertuarze wiersze Wojciecha Karolaka oraz własne – 24 listopada 2016 r., godz. 16:30, Czytelnia PiMBP w Kole ul. Kolejowa 19.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526