Akcja drogowa: 12 kolskich policjantów skontrolowało 100 kierujących pojazdami

Autor: kurier-kolski.pl | 16.11.2016

w270-2Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej Policji przeprowadzili akcję kontrolno-pomiarową na drodze wojewódzkiej nr 270 (Koło-Babiak). Efektem było zatrzymanie dwóch pijanych kierowców oraz prawie 50 mandatów karnych nałożonych na kierujących za popełnione wykroczenia. Nasza Policja zapowiada częstsze przeprowadzanie podobnych działań na drogach całego powiatu kolskiego.

Analiza stanu bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego na terenie powiatu kolskiego wykazała, że do najczęstszych i najpoważniejszych zdarzeń drogowych dochodzi na drodze wojewódzkiej nr 270. Na przestrzeni ostatniego roku to właśnie na odcinku tej drogi kolska Policja odnotowała 22 zdarzenia drogowe w tym 4 wypadki, w których śmierć poniosły dwie osoby, a trzy zostały ranne.

W związku z powyższym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Kole przeprowadzili niedawno na odcinku drogi W-270 (z Koła do miejscowości Brdów) wzmożone działania kontrolno-pomiarowe ukierunkowane na zwalczanie niebezpiecznych i agresywnych zachowań na drodze. Łącznie 12 funkcjonariuszy biorących udział w akcji skontrolowało około 100 pojazdów, a każdy kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Efektem akcji było zatrzymanie pijanego kierującego Oplem Astrą, który posiadał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a także jednego nietrzeźwego rowerzysty. Kierowca Opla stracił prawo jazdy oraz stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

w270-1

Ponadto podczas działań mundurowi nałożyli 49 mandatów karnych na kierujących pojazdami, przede wszystkim za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Kolska drogówka zapewnia, iż podobne działania na terenie całego powiatu kolskiego będą przeprowadzane cyklicznie.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526