Zaproszenie na III Noc Świętych

Autor: kurier-kolski.pl | 25.10.2016

nocswietych1Parafia farna Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole za pośrednictwem naszego portalu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i okolic – dzieci, młodzież i dorosłych – do wzięcia udziału w III Nocy Świętych, która odbędzie się w poniedziałek (31 października).
W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, czyli o godzinie 18.00 w dniu 31 października, sprzed bramy cmentarza parafialnego przy ul. Poniatowskiego w Kole wyruszy korowód, któremu towarzyszyć będą relikwie Świętych i Błogosławionych. Hasłem tegorocznego, organizowanego już po raz trzeci w naszym mieście wydarzenia są słowa: Chrzest źródłem świętości – co jest nawiązaniem do przeżywanej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą świec oraz ubrania się w jasne ubrania oraz do przebrania się za bliskiego nam Świętego lub Błogosławionego. Noc Świętych w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia ma przypomnieć uczestnikom zobowiązania wynikające z przyjęcia Chrztu Świętego.

Po dojściu korowodu do kościoła farnego odbędzie się wspólna modlitwa w świątyni. Następnie w sali Domu Parafialnego rozpocznie się Bal Wszystkich Świętych, podczas którego będzie konkurs na najpiękniejszy i najbardziej pomysłowy strój Świętego. Dobrej zabawie towarzyszyć będzie DJ i wodzirej, a dla każdego uczestnika przewidziana jest niespodzianka.

nocswietych

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526