Zabarykadowali się w urzędzie i wzięli dwóch zakładników!

Autor: kurier-kolski.pl | 04.10.2016

screen-shot-10-04-16-at-01-49-am-001Kilka dni temu w Kole miały miejsce wydarzenia niczym z filmów akcji. Około godz. 13:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymał informację od funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, że na drodze krajowej nr 92 dwaj przestępcy podróżujący samochodem osobowym nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Policjanci podjęli pościg za tym pojazdem. Uciekający przejeżdżając przez Koło na ul. Sienkiewicza zderzyli się z samochodem osobowym, którym podróżowały 4 osoby. Sprawcy opuścili miejsce wypadku i zbiegli do budynku Starostwa Powiatowego, gdzie zabarykadowali się w jednym z pomieszczeń i wzięli dwóch zakładników.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie przybyli funkcjonariusze Policji, a także Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz załoga Pogotowia Ratunkowego. Po udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym osobom, mundurowi dokonali oględzin miejsca zdarzenia.

screen-shot-10-04-16-at-01-48-am-001

screen-shot-10-04-16-at-01-48-am

W tym samym czasie pod budynek Starostwa Powiatowego w Kole przybyli kolejni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole. W związku z tym, że napastnicy byli uzbrojeni oraz przetrzymywali zakładników, na miejsce został wezwany policyjny negocjator oraz powołano Sztab Kryzysowy. W wyniku podjętych negocjacji przestępcy uwolnili zakładników, żądając w zamian podstawienia samochodu, którym będą kontynuowali ucieczkę. Chwilę później przestępcy opuścili budynek i wsiedli do podstawionego pojazdu, gdzie – po próbie wyjazdu z parkingu – zostali obezwładnieni i zatrzymani przez policjantów.

screen-shot-10-04-16-at-01-49-am-002

screen-shot-10-04-16-at-01-49-am

Na szczęście powyższy scenariusz to tylko ćwiczenia, które dały okazję kolskim służbom ratowniczym na sprawdzenie swoich umiejętności współdziałania w sytuacjach kryzysowych. Wspólne ćwiczenia sprzed kilku dni z pewnością zaowocują w przyszłości i spowodują jeszcze lepszą współpracę pomiędzy służbami.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
niczniczyporuk
niczniczyporuk
7 lat temu

Nie da się uciec fabia sedan…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526