Uwaga na zmianę organizacji ruchu w dniu 1 listopada!

Autor: kurier-kolski.pl | 28.10.2016

koloogolnaJak co roku na kilka dni przed Świętem Zmarłych policjanci kolskiej komendy rozpoczynają przygotowywania do ogólnopolskiej akcji Znicz. 1-go listopada policjantów czuwających nad naszym bezpieczeństwem zobaczymy między innymi na drogach oraz na przycmentarnych parkingach. Akcja rozpocznie się już 28 października, a zakończy się 2 listopada. W Kole, jak co roku, na terenie w rejonie największego cmentarza przy ul. Poniatowskiego zmienia się organizacja ruchu. Uważajmy na drogach!

 

1 listopada jest dniem, w którym wszyscy odwiedzamy groby swoich bliskich. W tym czasie nastąpi wzmożony ruch pojazdów, dlatego też na drogach pojawi się także więcej policyjnych patroli czuwających nad bezpieczeństwem osób podróżujących. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na trzeźwość kierowców, prędkość, pasy bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci. Zwiększona liczba policjantów na drogach będzie strzec bezpieczeństwa podróżujących przez cały długi weekend.

Policjanci przypominają również o przykrych zagrożeniach, które mogą nas spotkać gdy nie zachowamy należytej ostrożności!

Prezentujemy kilka przydatnych rad, które pozwolą uniknąć włamania do mieszkania podczas naszej nieobecności oraz zapobiegną przed kradzieżą portfela i cennych przedmiotów:

 • Robiąc porządki na grobach bliskich pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów, to samo dotyczy dnia Święta Zmarłych.
 • W czasie robienia porządków nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek, lub saszetek bez opieki. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed 1 listopada, w ten sposób możemy uniknąć ewentualnej kradzieży.
 • Wybierając się środkami komunikacji miejskiej – szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie traćmy z oczu torebek i innych bagaży, unikajmy też sztucznego tłoku. Portfele chowamy w wewnętrznych częściach ubrania.
 • Korzystając z własnego środka transportu pamiętajmy aby nie pozostawiać w widocznym miejscu rzeczy, które mogą przyciągnąć uwagę złodziei.
 • Przed wyjściem z domu pamiętajmy o zamknięciu wszystkich drzwi i okien, a także o zabezpieczeniu pomieszczeń gospodarczych przed wizytą nieproszonego gościa. Przed dłuższym wyjazdem poprośmy sąsiada o czujność nad naszym mieszkaniem.
 • Gdy w okolicy zabudowań pojawi się samochód na obcych numerach rejestracyjnych zapiszmy ten numer, być może w przyszłości pomoże to ustalić np. sprawcę włamania.

Wybierając się w podróż własnym autem pamiętajmy:

 • Sprawdźmy stan techniczny pojazdu i usuńmy nawet najdrobniejsze usterki.
 • Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci.
 • Zawsze zapinajmy pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewozimy w fotelikach ochronnych.
 • Wymieńmy opony w aucie z letnich na zimowe, ponieważ zmienna pogoda w tym okresie, poranne przymrozki i mgły, niska temperatura powietrza oraz opady deszczu i spadające liście z drzew powodują, że w takich warunkach atmosferycznych letnie opony tracą swoje właściwości przyczepne.
 • Dostosujmy prędkość do znaków i warunków panujących na drodze.
 • Zwracajmy uwagę na znaki drogowe nawet w najbliższej okolicy ponieważ na czas Święta Zmarłych często następuje zmiana organizacji ruchu wokół cmentarzy.
 • Przypominamy także, że w pierwszej kolejności stosujemy się do znaków i poleceń wydawanych przez policjanta, a dopiero w następnej kolejności do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych pionowych i poziomych.

Informujemy także o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów (z wyłączeniem autobusów) o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, który obowiązywać będzie:

¨       31 października od godz. 1800 do godz. 2200;

¨       01 listopada od godz. 0800 do godz. 2200.

Poniżej przedstawiamy plan zmiany organizacji ruchu pojazdów w rejonie cmentarza w Kole przy ul. Poniatowskiego:

koloogolna

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526