Poseł Leszek Galemba zaprosił kolską młodzież do gmachu Sejmu RP

Autor: kurier-kolski.pl | 22.10.2016

img_7893W piątkowy poranek, 21 października, 20. osobowa grupa dzieci i młodzieży z Koła wraz z opiekunami na zaproszenie naszego kolskiego Posła na Sejm RP Leszka Galemby wyjechała do Warszawy by zwiedzić Parlament i Belweder.

 

W programie było zwiedzenie Belwederu  i wystawy związanej  z marszałkiem Polski  Józefem Piłsudskim zorganizowanej w 98.rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 r. oraz uczestnictwo  obradach Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Większość uczestników,  jak się okazało, wyjechała po raz pierwszy do Warszawy a tym bardziej  mogła po raz pierwszy w życiu zwiedzić  Belweder i uczestniczyć w obradach Sejmu. W Belwederze spotkanie z historią Polski – niemal od Powstania Listopadowego aż do czasów współczesnych – i opowiedzianej ciekawie  przez  przewodnika pana Krzysztofa.

img_7874

img_7880

img_7886

Dzięki przychylności  pracowników Belwederu mogliśmy zrobić sobie na pamiątkę  kilka  zdjęć . Kolejnym obiektem,  który zwiedziliśmy, był gmach Sejmu RP. I tu przewodnik, pani Xymena,  oprowadziła grupę z Koła po zakamarkach sejmowych, również niezwykle ciekawych. Dla niemal całej grupy ogromnym przeżyciem było  uczestniczenie „na żywo”  w obradach Sejmu, przysłuchiwanie się wypowiedziom  posłów, a także spotkanie, chociaż z daleka,  znanych parlamentarzystów.

img_7895

Na galerii sejmowej dołączył do nas Poseł Leszek Galemba, który zaopiekował się naszą grupą,  kontynuując dalsze oprowadzanie grupy po Sejmie. Na koniec spotkania każdy z uczestników wyprawy parlamentarnej obdarowany został przez naszego posła sejmowymi gadżetami. No i obowiązkowo pamiątkowe zdjęcia!

img_7904

Mieliśmy jeszcze  w planie zwiedzenie Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim i zapalenie zniczy na wybranych przez grupę grobach znanych z historii postaci, ale obfite opady deszczu odwiodły nas od tego zamiaru.

img_7905

Już w autokarze, w drodze powrotnej do Koła, grupa przyznała, że nowym dla niej przeżyciem były indywidualne kontrole pracowników Biura Ochrony Rządu, jakie musieli przejść zanim wpuszczeni zostali do Belwederu i do Sejmu. A potem dzielenie  się innymi wrażeniami z doznanych przeżyć.

Grupa serdecznie dziękuje Posłowi na Sejm  Leszkowi Galembie  za zorganizowanie  zwiedzenia Belwederu i Sejmu RP,  natomiast Burmistrzowi Miasta Koła Stanisławowi Maciaszkowi  z pomoc w  organizacji wyjazdu do Warszawy, a Monice Strzelińskiej, Alinie Szadkowskiej i Romanowi Borysiewiczowi, kierownik grupy serdecznie dziękuje za ich troskliwą opiekę nad każdym uczestnikiem tej wyprawy. Była to kolejna w tym roku, po wakacyjnych wyprawach do Łęczycy oraz na Ostrów Lednicki w 1050. Chrztu Polski,  lekcja historii i z wiedzy obywatelskiej dla młodych Kolan, zorganizowana przez Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” w Kole .

Tekst i foto: Ryszard Borysiewicz – LOK „Kolska Starówka”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526