Nasi nowi mistrzowie Oyama Karate

Autor: kurier-kolski.pl | 27.10.2016

35846_dsc08490W dniach 15-16 października 2016 r., w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com-Zone w Krakowie, odbyło się XVI Międzynarodowe Seminarium OYAMA IKF z okazji XXV-LECIA OYAMA KARATE W POLSCE (1991-2016). W trakcie zjazdu, przeprowadzono dwudniowy egzamin mistrzowski, w którym udział wzięło blisko 270 instruktorów i zawodników, głównie z Polski oraz z Rosji, Niemiec, Danii, Węgier, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Egzamin prowadził Prezydent OYAMA IKF Hanshi Jan Dyduch 8 dan wraz z Shihan Andrzejem Pierzchałą 7 dan i Shihan Pawłem Pajdakiem 6 dan.

 

Po latach studiowania Oyama Karate, wiążącego się z wieloma wyrzeczeniami, ciężkim treningiem, hektolitrami wylanego potu, często kosztem kontaktów towarzyskich, do egzaminu na „czarny pas” przystąpiła trójka zawodników Kolskiego Klubu Sportów Walki – Joanna Janiak, Karolina Zielińska i Mikołaj Michalak.

Miło nam zakomunikować, iż czas poświęcony przez podopiecznych sensei Krzysztofa Wojewody na pokonanie drogi do mistrzostwa w Karate, nie został zmarnowany. Po wielogodzinnym teście technicznym, obejmującym prezentację wszystkich technik, kombinacji, kihon-kata, zaawansowanych kata oraz układów formalnych z użyciem broni: Bo i Tonfy, oraz po stoczeniu ciężkich walk, ze stale zmieniającymi się przeciwnikami w części praktycznej /Kumite/, uzyskali oni stopień mistrzowski 1 DAN i tytuł SENSEI.

35847_dsc08505

Po zakończeniu egzaminu w godzinach wieczornych, w Hotelu „Santorini” odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy OYAMA Polskiej Federacji Karate, a następnie uroczyste przyjęcie z okazji XXV-lecia Oyama karate w Polsce z udziałem szefów klubów oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy. Spotkanie to, było okazją do złożenia podziękowań i wręczenia wyróżnień osobom zasłużonym dla organizacji.

35848_dsc08520

Za wieloletni, twórczy i niestrudzony wkład w rozwój Oyama Karate w Polsce, Hanshi Jan Dyduch nagrodził certyfikatami i pasami na honorowy stopień mistrzowski 1 dan, grono Pań. Wśród wyróżnionych znalazła się Prezes Kolskiego Klubu Sportów Walki p. Marlena Wojewoda.

Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Tekst: K. Wojewoda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526