Międzynarodowy sukces korfballistów Maratończyka Koło

Autor: kurier-kolski.pl | 04.10.2016

sam_2315Od wielu już lat kolscy korfballiści przyzwyczaili nas do sukcesów osiąganych na zawodach ogólnopolskich. Tym razem doczekaliśmy się sukcesu zawodników kolskiego Maratończyka osiągniętego na zawodach międzynarodowych.

W miniony weekend w słowackim mieście Prievidza odbył się międzynarodowy turniej korfballowy – Junior MayorCup (Mistrzostwa Klubowe Państw Grupy Wyszechradzkiej). W turnieju wzięły udział najlepsze zespoły w kategorii młodzików (U13) ze Słowacji, Czech, Węgier i Polski.

sam_2310

Rewelacyjnie w turnieju spisali się młodzi kolscy korfballiści. Najpierw w meczach grupowych pokonali kolejno mistrza Słowacji, mistrza Czech i wicemistrza Słowacji. W meczu finałowym kolanom ponownie przyszło walczyć z zespołem czeskim i tym razem Maratończycy pokazali na parkiecie swoją wyższość i z kompletem zwycięstw zasłużenie zajęli pierwsze miejsce.

sam_2311

sam_2306

– To nasz największy klubowy sukces na arenie międzynarodowej od początku działalności klubu! Zawodnicy spisali się rewelacyjnie i trudno byłoby mi kogoś indywidualnie wyróżnić, choć muszę się pochwalić, że najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Martyna Klepczarek, tak więc odnieśliśmy podwójny sukces: drużynowy i indywidualny – powiedział Waldemar Pietrzak, trener Maratończyka.

sam_2302

Wyniki :

Rozgrywki grupowe:

Maratończyk Koło (POL) : SKK DolfinsPrievidza (SVK) – 13:8

Maratończyk Koło (POL) : YMCA Znojmo (CZ) – 9:6

Maratończyk Koło (POL) : PIAR Prievidza (SVK) – 35:1

Mecze Finałowy:

Maratończyk Koło (POL): YMCA Znojmo (CZ) – 12:6

Skład Maratończyka Koło: Martyna Klepczarek, Patrycja Klepczarek, Aleksandra Nowicka, Judyta Ferenc, Amelia Kolasa, Wiktoria Kołodziejek, Karolina Czynszak, Szymon Chodosz, Krzysztof Szkudlarek, Klaudiusz Śniegowski, Cyprian Michalak, Szymon Górniak, Hubert Szczeciński, Piotr Wiśniewski (trener: Waldemar Pietrzak).

Źródło: Maratończyk Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Teresa
7 lat temu

Ogromne gratulacje. W tym naszym smutnym mieście dajecie nam ogrom radości właśnie takimi sukcesami, poprzedzonymi Waszą ciężką i systematyczną pracą. Cieszę się, że w naszym mieście mamy dużo wspaniałej młodzieży.Wielkie gratulacje i duże uznanie dla Pana Pietrzaka, który daje dobry przykład tym młodym ludziom przekazując im swoją wiedzę i umiejętności i poświęca swój czas . Młodzieży należy pokazać dobrą drogę i Pan to robi.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Brawo. Duży sukces!!!!
Aż miło się czyta:)

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526