Mariusz Kozajda złożył pisemną rezygnację z pracy w Urzędzie Miejskim

Autor: kurier-kolski.pl | 06.10.2016

mkMariusz Kozajda, twórca naszego portalu internetowego, wieloletni dziennikarz różnych kolskich mediów, regionalista i samorządowiec, autor książek o Kole, znany z wielu inicjatyw działacz społeczny, zrezygnował z pracy w Urzędzie Miejskim w Kole składając wymówienie umowy o pracę na ręce burmistrza Stanisława Maciaszka, gdzie był zatrudniony od 1 marca br. na stanowisku Asystenta Burmistrza ds. Promocji i Informacji Lokalnej.

Mariusz Kozajda został poproszony przez burmistrza Stanisława Maciaszka do współpracy po tym, gdy latem ubiegłego roku szefowa największego klubu radnych w Radzie Miejskiej w czasie obrad sesji publicznie zaapelowała do włodarza o zatrudnianie osób z Koła i związanych z Kołem, a nie ze Zgierza czy Konina. I w tym miejscu wymieniła z nazwiska Mariusza Kozajdę jako przykład człowieka, który mając odpowiednie doświadczenie i wiedzę o mieście, powinien pracować w Urzędzie.

Mariusz Kozajda – to regionalista kolski, wieloletni dziennikarz i współpracownik lokalnych i regionalnych gazet („Gazeta Kolska”, „Wielkopolskie Zagłębie”, „Głos Wielkopolski”, „Przegląd Wielkopolski”,”Kronika Wielkopolski”) , redaktor naczelny „Wieści z Koła”, a potem „Głosu Koła” i bezpłatnego „Kuriera Kolskiego”, korespondent Radia Konin, radny kolski przez dwie kadencje w latach 1989-2005; działacz społeczny i działacz kultury.
Zainicjował, od podstaw stworzył i przez 10 lat prowadził na zasadzie wolontariatu promocję miasta Koła w kraju i za granicą.
Twórca, założyciel i pierwszy prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Koła w latach 1997 – 2003.
W latach 1994-2002 radny miejski i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kole. Jeden z inicjatorów rozpoczęcia procesu rewitalizacji zabytków kolskiej Starówki i gorący orędownik odbudowy Ratusza. Pomysłodawca i wieloletni koordynator corocznej akcji zbiórki pieniędzy (na Wszystkich Świętych) na renowację zabytków cmentarza w Kole. Autor setek artykułów oraz wielu książek (w tym albumów ze starymi fotografiami: „KOŁO w przeszłości”, „KOŁO – stare widoki miasta” i „Dawne KOŁO”) i innych wydawnictw, folderów i widokówek o tematyce regionalistycznej związanej z naszym miastem. Wiele lat pracował na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich w kulturze, finansach oraz w służbie zdrowia.

Po podjęciu zatrudnienia w UM od początku Mariusz Kozajda był mylnie przedstawiany jako rzecznik prasowy UM. Jak twierdzi sam zainteresowany, zgodnie z pierwotnymi ustaleniami z włodarzem, miał zajmować się promocją miasta, sprawami historii, zabytków, propagowania miasta, jego walorów, rozwojem turystyki, itp. Z czasem jednak okazało się, że nie było możliwości realizacji tych ustaleń, został bowiem zobowiązany m.in. do redagowania informacji na stronę internetową miasta oraz koordynowania wydawania Biuletynu UM „Wieści z Ratusza”.

– Nie mając możliwości realizacji swoich pomysłów dla miasta ani odpowiedniego wykorzystania zdobytego przez 25 lat pracy dla Koła doświadczenia i wiedzy, postanowiłem odejść z Urzędu i złożyłem rezygnację, rozwiązując umowę o pracę.  To moja własna decyzja – podkreśla M. Kozajda.

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526