Kolska wystawa dostrzeżona w Poznaniu!

Autor: kurier-kolski.pl | 22.10.2016

p1110587„Coming out” Olgi Głowackiej to wystawa kobiecych aktów w kolskim MDK, na których prezentowane są naturalne kobiece kształty. Inspiracją do jej powstania stały się prace dwóch znanych polskich fotografów aktów – Wacława Wantucha i Arkadiusza Branickiego. Zdjęcia zachwycają i szokują – zależy, kto jest ich odbiorcą, ale – jak się okazuje – ogólnie są bardzo dobrze odbierane, nawet przez osoby starsze. A co ciekawsze –  wystawa, którą firmuje Kolski Klub Fotograficzny FAKT, a zorganizowana w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii pod honorowym patronatem Marszałka Woj.Wielkopolskiego, została zauważona i doceniona w samym Poznaniu, bo tuż przed jej otwarciem została opisana i pozytywnie przyjęta jako warta obejrzenia w znanych mediach wojewódzkich. Czyli jednym słowem – „kultura” wielkomiejskiego formatu przez duże „K”. To warto obejrzeć na żywo!

 

Tak oto pisano o naszej kolskiej artystce Oldze Głowackiej:

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/56,36001,20856790,coming-out-olgi-glowackiej,,10.html

„A więc czas na moje „wyjście z szafy” poprzez prezentacje autorskiej wystawy. Jako, że nagość od wieków fascynuje artystów, zarówno malarzy, jak i fotografów, to właśnie ona stała się tematem mojej wystawy – tłumaczy autorka zdjęć Olga Głowacka, Prezes KKF FAKT, pochodząca z kolskiej rodziny fotografów od kilku pokoleń, których zakład fotograficzny do dziś znajduje się na kolskiej Starówce – Fotografia aktów, to nie tylko zdjęcia erotyczne, to przede wszystkim dowód na to, że ludzkie ciało jest wspaniałym tworzywem artystycznym”.

imag0714

Olga Głowacka – urodziła się w 1984 roku w Kole, z którym jest mocno związana emocjonalnie.  Na co dzień zajmuje się grafiką i fotografią, co jest zdecydowanie jej pasją „od zawsze”. W zakresie fotografii jest przedstawicielem trzeciego pokolenia rodziny zajmującej się fotografią i prowadzącą w Kole Zakład Fotograficzny. W Kolskim Klubie Fotograficznym FAKT działa od 2013 r., a od 2014 pełni funkcję jego Prezesa. Zajmuje się głównie portretem, fotografią komercyjną i reportażem. Pasję fotograficzną nieustannie pogłębia poprzez realizację nowych wyzwań. Swoje prace miała możliwość prezentować w wystawach grupowych m.in.: “Obrazki z przedmieścia”, “Koło Nocą”, “Ślad odosobnienia”, jak również Portrety – Dzień Sztuki Kolskiej. Fotografuje zarówno aparatem cyfrowym, analogiem oraz telefonem komórkowym.

p1110606

p1110591

p1110604

p1110602

p1110589

Źródło: Kolski Klub Fotograficzny FAKT, fot. Adam Wilk

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526