Zespół Szkół nr 1 w Kole: wygrali konkurs i wyremontowali łazienki

Autor: kurier-kolski.pl | 11.09.2016

dsc04377W środę (7 września br.) w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Poniatowskiego odbyła się uroczystość oddania do użytku świeżo wyremontowanych łazienek, które udało się wykonać dzięki firmie Domestos, która w ubiegłym roku prowadziła ogólnopolski konkurs „Wzorowa Łazienka”.

W 2015 r. firma ta ogłosiła akcję, w której każdy polski uczeń miał możliwość zgłoszenia swojego autorskiego pomysłu na projekt szkolnej łazienki. Następnie odbył się plebiscyt, w którym każdy mógł wybrać najlepszy jego zdaniem projekt. Ostatecznie zwycięzcą programu została szkoła z Łosic, jednak organizator postanowił przyznać jeszcze dwie dodatkowe nagrody, z których jedna przypadła naszemu Zespołowi Szkół nr 1 mieszczącemu się przy ul. Poniatowskiego, na Kaliskim Przedmieściu.

dsc04349

dsc04351

dsc04353

7 września o godzinie 9.00 w gmachu szkoły miała miejsce skromna uroczystość, na której zgromadzili się reprezentanci społeczności szkolnej wraz ze swoimi nauczycielami i dyrektorem ZS nr 1 Lechem Brzezińskim. Obecny był również Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek oraz p.o. Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – Katarzyna Michalak.

dsc04355

dsc04357

dsc04363

dsc04364

W ramach konkursu firmy szkoła otrzymała 30 tysięcy złotych. Dzięki temu wkładowi finansowemu oraz kwocie dołożonej przez Zespół Szkół nr 1, ostatecznie udało się gruntownie odnowić dwie łazienki mieszczące się na I piętrze budynku – w części zajmowanej przez szkołę podstawową. Tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonali uczniowie placówki wraz z burmistrzem Stanisławem Maciaszkiem. Łazienki prezentują się znakomicie i bez wątpienia stanowią kolejny etap w modernizacji jednej z najstarszych kolskich szkół.

Źródło: ZS nr 1 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526