Radni ponownie przeciw połączeniu MDK z Muzeum Technik Ceramicznych

Autor: kurier-kolski.pl | 30.09.2016

MDKNie było chyba dla nikogo większą niespodzianką, że kolejna próba połączenia MDK z MTC podczas środowej sesji Rady Miejskiej ponownie spełzła na niczym. Radni i tym razem mieli zbyt wiele wątpliwości, dlatego 10 ich było przeciw uchwale, a tylko 6 za. Trzech nie miało zdania w tej sprawie.

 

Ten temat przewija się już od lat i nigdy nie uzyskał poparcia przedstawicieli mieszkańców w Radzie Miejskiej. Ostatnia próba połączenia MDK i Muzeum była rok temu.  Środowy projekt uchwały, jak podkreślali radni, nie różnił się niczym od poprzedniego, choć burmistrz pytany co się zmieniło przez rok odpowiadał, że zmieniło się bardzo wiele.

Przedstawiająca temat naczelniczka Wydziału Spraw Społecznych próbowała przekonać radnych, że połączenie przyniesie oszczędności, ale z jej wypowiedzi wynikało, że główna oszczędność powstałaby na zwolnieniach pracowników. Inne argumenty włodarza, że powstałe z połączenia Miejskie Centrum Kultury będzie miało większą szansę pozyskiwania środków unijnych, że będzie lepiej, oszczędniej, bardziej rozwojowo, że pojawią się nowe możliwości i nowe inicjatywy kulturalne, także nie przekonały radnych, którzy bardzo chwalili pracę dyrektorów obu placówek i ich podwładnych oraz efekty tej pracy. W wypowiedziach radnych można było wyczuć lokalne przywiązanie do kilkudziesięcioletniej tradycji istnienia Domu Kultury i Muzeum Technik Ceramicznych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
czytelnik
czytelnik
7 lat temu

Patrzy pan w lustro i widzi pan zupełnie coś innego niż ja patrząc na pana bezpośrednio. Nie wiem czy wzrok już nie ten czy lustro złe. Jedno co mnie pociesza, to dobre pana samopoczucie, a może tylko poczucie humoru – cyt. „Wiele lat pracował na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich w kulturze, finansach oraz w służbie zdrowia”.

czytelnik
czytelnik
7 lat temu

Panie Mariuszu. Żadne pana oburzenie nie zmieni pewnych faktów. Lustrem dla pana jesteśmy my czytelnicy, a w tym lustrze wygląda pan dość słabo. Za nędzne pieniądze dał się pan wielokrotnie zeszmacić pisanymi na cześć wodza tekstami. Pocieszę pana , konkurencja internetowa dla miasta Koła robi to samo.

kolanka23
kolanka23
7 lat temu

Panie Mariuszu kilkakrotnie mnie Pan blokował i usuwał moje wpisy na tym portalu gdy zaczynało brakować Panu argumentów merytorycznych w dyskusji ze mną. Nie spodziewałam się, że Pan poda linki do swoich artykułów krytycznych wobec burmistrza S. Maciaszka bo i skąd miałby Pan je wziąć??? A to, że ktoś pisze anonimowo tak jak ja, nie osłabia w ogóle moich argumentów, gdyż nikogo nie obrażam. To mają siebie fora internetowe, że ludzie piszą raczej anonimowo. ważne jest aby nikogo nie obrażać. Pozdrawiam i proszę się na siłę nie wybielać i spojrzeć co Pan pisał przez półtora roku na temat naszego 'menedżera miasta” i wtedy proszę podejść do lustra w domu i spojrzeć sobie w oczy i powiedzieć: „kurcze jestem obiektywnym dziennikarzem”. Pozdrawiam

Mariusz Kozajda
Mariusz Kozajda
7 lat temu

Ponawiam swoj apel – rozmawiamy z otwartymi przyłbicami, realnie i prawdziwie, albo wcale. Dość tego ukrywania sie. Ma Pani/Pan coś do ukrycia, że boi się ujawnić? Jesli nie, proszę to zrobić, jesli tak – proszę zamilknąć i nie pisac o czymś, o czym nie ma się pojęcia.

kolanka23
kolanka23
7 lat temu

Ależ proszę się nie denerwować bo nie ma o co przecież. Troszkę spokojniej.. Prosiłam tylko, żeby Pan podrzucił linka choć do jednego artykułu w którym krytycznie odnosi się Pan do burmistrza S. Maciaszka. Przecież to nie obrażanie nikogo…

Mariusz Kozajda
Mariusz Kozajda
7 lat temu

Nie będę wdawał się z Panią/Panem w chorą polemikę. Ja zawsze pisałem i piszę pod swoim nazwiskiem. Nie boję sie tego. Anonimowe pisanie w internecie to zwyczajne tchórzostwo. Łatwo z takiej pozycji kłamać, manipulować i innych obrzucać błotem. Proszę się ujawnić, uwiarygodnić, i wtedy rozmawiajmy o faktach.

kolanka
kolanka
7 lat temu

No i co? Trudno panu redaktorze znaleźć nie tyle krytyczny artykuł co artykuł bez wazeliny.

kolanka23
kolanka23
7 lat temu

Panie Mariuszu prosiłabym, aby przejrzał Pan swoje teksty z ostatniego półtora roku i jeśli znajdzie Pan choć jeden tekst krytyczny o burmistrzu proszę dać nam wszystkim linka do tego artykułu.
Prosiłabym tez, aby się Pan na siłę nie wybielał tylko dlatego, ze złożył pan rezygnację. Proszę spojrzeć na całokształt Pana twórczości i ją ocenić. ja już ją oceniłam, a to, zż się Pan zwolnił (nie wiemy dlaczego) to Pana nie wybiela. Pozdrawiam

Kolanka
7 lat temu

Kolanka przez duże K – podziwiam Pana i proszę tak trzymać dalej, ciszę się, że nie dał się Pan zmanipulować. My w tym mieście będziemy mieszkać dalej i pracować.Powinni się wszyscy szanować, wspierać i dążyć do jednego celu – oby nam mieszkańcom żyło się lepiej a nie dzielić społeczeństwo.

Mariusz Kozajda
Mariusz Kozajda
7 lat temu

Szanowna Pani „kolanko”
Nie zatrudniłem się w Urzędzie by uprawiać „propagandę burmistrza i UM”, czego też dowodem może być moja rezygnacja i odejście stamtąd.
Były inne osoby, które w UM zajmowały się takimi rzeczami, doradzaniem, w tym również pisaniem artykułów na umowę zlecenie.
Gdybym ja prowadził, jak Pani to określiła, „propagandę burmistrza i UM”, zapewniam Panią, że wizerunek burmistrza w Kole byłby o wiele, wiele lepszy niż ma to miejsce obecnie. Pozdrawiam.

kolanka
kolanka
7 lat temu

To ja, ta zgorzkniała i złośliwa. Mam pytanie do redaktora Kozajdy. Kto zadba teraz o propagandę burmistrza i UM po tym jak pan zwolnił się z pracy na stanowisku asystenta. Czy jest ktoś, kto panu dorówna?

OBSERWATOR
OBSERWATOR
7 lat temu

Jak widać sa kolanki i Kolanki.
Jedne złośliwe i zgorzkniałe nie potrafia przeprosić za swoja pomyłkę,a na zwróconą uwage reagują arogancją i agresją.I drugie Kolanki mile i sympatyczne.

Wole te drugie 🙂 bo złość piękności szkodzi.

Kolanka
7 lat temu

Ten artykuł mi się bardzo podoba.Powinien Pan tak pisać. Jest to artykuł mówiący prawdę i nie obrażający nikogo. Tak powinien pisać prawdziwy Redaktor.Gratulacje.

kolanka
kolanka
7 lat temu

Jestem blondynką, mam problemy z głową (czyli jestem pojebana), pójdę do psychiatry, do okulisty i wezmę się. Normalnie się ośmieszyłam, chociaż mimo to nie uzyskałam odpowiedzi, kto jest autorem propagandy na stronie UM i portalu Kurier Kolski.

figa
figa
7 lat temu

Kolanka ty jestes jakas 'blondynka’? Masz problemy z glowa to idz do psychiatry a jak ze wzrokiem to do okulisty.Ten artykul nigdzie nie zniknal tylko zszedl nizej pod spod.Wez sie kobieto normalnie nie osmieszaj.

kolanka
kolanka
7 lat temu

Poprzedni artykuł, który w tytule miał pytanie „czy radni będą głosować za połączeniem MTC i MDK” zniknął. Tam też zwróciłam uwagę na pytanie radnych skierowane do burmistrza, kto jest autorem informacji na stronie UM. Przypuszczam, że większość z nich to robota pana Kozajdy, który (mniemam legalnie) umieszcza je też na swoim portalu. Jednak bardzo razi mnie propaganda uprawiana przez autora.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Radni maja racje. Bardzo slusznie.Nie dajcie sie wyprowadzac na manowce i wpuszczac w maliny.

figa
figa
7 lat temu

Ty kolanka to jakas wyraznie przewrazliwiona jestes i czepiasz sie.Sama wystawiasz swiadectwo o sobie.

kolanka23
kolanka23
7 lat temu

Oj.. wyczuwam tu już inny ton artykułu…. czy zapowiada to zmianę frontu, haha??

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526