Mer Ładyżyna Walerij Kołomejcew odwiedził Koło

Autor: kurier-kolski.pl | 16.09.2016

img_1268Wczoraj odwiedził nasze miasto z nieoficjalną wizytą mer zaprzyjaźnionego z Kołem ukraińskiego miasta Ładyżyn – Walerij Iwanowicz Kołomejcew. Wraz ze swoim zastępcą Pawłem Anuszehenką mer składał oficjalną wizytę w Warszawie i przy okazji doszło także do nieoficjalnej wizyty w Kole i spotkania z burmistrzem Stanisławem Maciaszkiem oraz zastępcą burmistrza Darią Skupin w starych murach kolskiego Ratusza.

 

Miasto Koło zawarło umowę partnerską z miastem Ładyżyn na Ukrainie 13 lat temu. Uroczysty akt podpisania umowy przez burmistrza Ładyżyna – Waleriego Kołomejcewa oraz ówczesnego Burmistrza Koła – Jana Stępińskiego miał miejsce 23 maja 2003 r.

Umowa stanowiła warunki współpracy w następujących dziedzinach: przemysłu, rolnictwa i handlu; nauki, oświaty i ochrony zdrowia; kultury i sztuki; turystyki i sportu; miejskiego samorządu oraz ekologii i racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych.

img_1265

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie obu włodarzy w tej kadencji samorządu, gdyż wcześniej nie było okazji by obaj panowie poznali się. Tym bardziej dlatego zależało merowi Ładyżyna by poznać nowego burmistrza Koła, który gospodarzy się tu od 2 lat. Mer Walerij Kołomejcew objął władzę w swoim mieście aż 15 lat temu, i doczekania tak pięknego jubileuszu życzył również podczas spotkania kolskiemu włodarzowi. Przy okazji mer pogratulował burmistrzowi Stanisławowi Maciaszkowi uzyskania podwójnego mandatu wyborczego i mandatu zaufania mieszkańców w związku z niedawnym referendum, którego echa doszły nawet na daleką Ukrainę.

img_1261

W gabinecie burmistrza obaj włodarze rozmawiali o planach zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi partnerskimi miastami i jego mieszkańcami – o współpracy kulturalnej i gospodarczej, o wymianie oświatowej dzieci szkolnych. Burmistrz Maciaszek zaproponował, by rozpocząć kontakty, spotkania i wymianę doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych zawodów i instytucji oraz firm z obu miast, w tym także kontakty pomiędzy Radą Gospodarczą przy burmistrzu Koła a podobnym ciałem działającym w Ładyżynie.

img_1258

Na zakończenie mer Walerij Kołomejcew wręczył naszemu burmistrzowi pamiątkowy obraz wykonany przez dzieci z Ładyżyna. Burmistrz Stanisław Maciaszek zaprosił ukraińską delegację do złożenia jeszcze w tym roku, na jesieni, oficjalnej wizyty w Kole, a zaproszenie to zostało odwzajemnione przez mera.

img_1269

Owocne rozmowy zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem przed kolskim Ratuszem.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolanka23
kolanka23
7 lat temu

„Burmistrz Stanisław Maciaszek zaprosił ukraińską delegację do złożenia jeszcze w tym roku, na jesieni, oficjalnej wizyty w Kole, a zaproszenie to zostało odwzajemnione przez mera” – Tylko żeby gdzieś z Panią zastępczynią nie wyjechał w tym czasie hahaha

zadowolony mieszkaniec
zadowolony mieszkaniec
7 lat temu

„Mer Walerij Kołomejcew objął władzę w swoim mieście aż 15 lat temu, i doczekania tak pięknego jubileuszu życzył również podczas spotkania kolskiemu włodarzowi”.

Mam nadzieje na spelnienie sie zyczen mera Ladyzyna.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526