MZUK ma już nową śmieciarkę!

Autor: kurier-kolski.pl | 03.08.2016

IMG_0430MZUK Sp. z o. o. w Kole od 1 sierpnia zaczął samodzielnie wykonywać usługę odbioru odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości na terenie miasta Koła zamieszkałych przez naszych mieszkańców, dlatego dzięki wsparciu burmistrza Stanisława Maciaszka i kolskich radnych pojawiła się w spółce nowa śmieciarka, która zapewni prawidłowy odbiór odpadów od mieszkańców naszego miasta. Na zakup nowego specjalistycznego pojazdu, który robi naprawdę duże wrażenie i jest niezwykle skuteczny w pracy, wyrazili zgodę radni podczas niedawnej sesji RM, dofinansowując zakup śmieciarki kwotą 150.000 zł.

 

Miejski Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. w Kole wzbogacił się o nową śmieciarkę. Zakup jednego z najnowocześniejszych pojazdów tego typu dostępnych na rynku został zrealizowany w ramach leasingu, a jej wartość to ok. 500.000,00 zł netto. Nowy sprzęt pozwoli na poprawę jakości świadczonych usług, łatwiejszą obsługę jak i zwiększenie spectrum dotychczasowych działań MZUK oraz ułatwi wdrożenie nowej strategii racjonalnego gospodarowania odpadami.

Nowoczesna zabudowa śmieciarki holenderskiej firmy Geesink jest wykonana na trzyosiowym podwoziu Renault. Mimo dużych rozmiarów, jest wyjątkowo zwrotna.

IMG_0424

Zabudowa Geesink model GPMIII może obsługiwać wszystkie rodzaje odpadów – od mokrych odpadów bio po duże odpady wielkogabarytowe i przemysłowe. Jej uniwersalność z pewnością znacznie ułatwi pracę operatorów, którzy codziennie dbają o czystość Koła.

IMG_0425

IMG_0423

Samochód do odbioru odpadów stałych Geesink GPMIII zalicza się do produktów klasy Premium charakteryzujących się najwyższymi parametrami technicznymi. System prasujący śmieci o najwyższym stopniu zgniotu dostępnym na rynku, najwyższa jakość materiałów, największa pojemność odwłoka, wrzutnik i konstrukcja mechanizmu prasy pozwala zagarnąć za jednym cyklem pracy aż 2,3 m3 odpadów (u innych producentów śmieciarek jest to najczęściej 1,1-1,5m3 śmieci), najnowocześniejszy proces kompresji śmieci w najszybszym czasie, przekładający się na krótszy czas pracy oraz znaczną oszczędność zużycia paliwa.

Ten nowoczesny pojazd do zbierania odpadów stałych holenderskiego producenta z ponad 140.letnią tradycją ma przyczynić się do sukcesywnego rozwoju spółki MZUK w Kole, unowocześnić i poprawić jakość wykonywanych przez nią usług, zwiększyć obszar działania oraz wpłynąć na satysfakcję i zadowolenie mieszkańców oraz pracowników MZUK w Kole.

20160705_070905
Pracownicy spółki MZUK przy „starej” śmieciarce, która nadal wspólnie z nową będzie obsługiwać wywóz odpadów z miasta Koła.

Jednocześnie wprowadzono system „czerwonej kartki”, którego zadaniem jest prawidłowe sortowanie odpadów zgodnie ze złożoną deklaracją. Jeśli, mimo deklaracji, na sortowanie odpadów mieszkaniec odda odpady zmieszane, czyli nieprawidłowo przygotowane, na pojemniku pojawi się czerwona ostrzegawcza naklejka wraz z informacją o prawidłowym sortowaniu odpadów. Jeżeli mimo tego mieszkaniec nie zastosuje się do zaleceń, zostanie zmieniona deklaracja odbioru odpadów z  sortowanych na zmieszane, co wiąże się ze zmianą opłat z 11 na 18 złotych miesięcznie za każdego członka gospodarstwa domowego.

Każdy pojazd spółki miejskiej MZUK został już wyposażony w aparat fotograficzny oraz niezbędne narzędzia do kontroli rzetelności i prawidłowego sortowania odpadów.

W obecnej chwili trwają prace projektowe nad przeniesieniem całego zakładu z ulicy Dąbskiej na ulicę Zakładową, w miejsce mniej uciążliwe dla mieszkańców. Do końca miesiąca sierpnia musi być złożony cały projekt nowej lokalizacji, aby uzyskać dofinansowanie w wysokości 25% poniesionych nakładów na inwestycję.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo einloggen
2 lat temu

www lovoo net login lovoo bewertungen http://lovooeinloggen.com/

lok
lok
7 lat temu

to najwieksze wydarzenie w kole od upadku komunizmu powinno byc pokazane w glownym wydaniu polskiej telewizji zeby caly swiat sie otym dowiedzial .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526