Wielki sukces Miejskiej Orkiestry Dętej OSP Koło w Luksemburgu

Autor: kurier-kolski.pl | 25.07.2016

Luksemburg0007Wiele miesięcy ciężkich prób dało efekty. Orkiestra Dęta OSP z Koła w XI Konkursie Diffwinds odbywającym się w miejscowości Differdange w Luksemburgu zdobyła nagrodę główną. Koncert konkursowy trwający 45 minut był bardzo stresujący dla muzyków, gdyż przed nimi wystąpił kwintet instrumentów dętych New Chicago Chamber Orchestra z USA. Obserwując pozostałych uczestników spotkania z Węgier, Niemiec, Belgii, Luksemburga i Ameryki śmiało można powiedzieć, że na sukces kolskiego zespołu złożyło się perfekcyjne wykonie, właściwy dobór repertuaru, a przede wszystkim dyrygentura Krzysztofa Lityńskiego.

W wykonaniu kolskiej orkiestry słuchacze usłyszeli następujące utwory: „Persis” – James’a Hosay’a , „Diogenes” – Jacoba de Hana, „Rock Symphonie” – Manfreda Schneidera, „Pan Twardowski” – Ludomira Różyckiego i „Marsz Romantyczny” – Edwarda Maja. Oprócz koncertu konkursowego orkiestra zaprezentowała się w marszu i koncercie plenerowym.

KLIKNIJ NA NIEBIESKI LINK POD SPODEM BY WYSŁUCHAĆ FRAGMENTU KONCERTU KOLSKIEJ ORKIESTRY W LUKSEMBURGU:

Występ Orkiestry OSP Koło

Luksemburg0002

Luksemburg0005

Luksemburg0003

Luksemburg0004

Równie ciekawym,  wzbudzającym duże zainteresowanie wśród słuchaczy i  widzów, był zespół  mażoretek – tańczących dziewcząt, towarzyszących orkiestrze w najważniejszych występach. Nowe układy taneczne w opracowaniu Beaty Kołodziejczak – instruktorki zespołu, przygotowane specjalnie na wyjazd do Luksemburga, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Organizatorzy festiwalu zadbali też o zorganizowanie czasu wolnego. W planie pobytu była przejażdżka kolejką podmiejską i  czas na zwiedzanie stolicy państwa -Luksemburga.

Luksemburg0013

Luksemburg0014

Luksemburg0012

Galę ogłoszenia wyników  poprzedził koncert orkiestry festiwalowej, składającej się z przedstawicieli zespołów uczestniczących w konkursie. Do wspólnego wykonania specjalnie na tę okazję skomponowanych utworów zaproszono z kolskiej orkiestry sekcje saksofonów, klarnetów, puzonów, trąbek i instrumentów perkusyjnych. Koncert przyjęto gromkimi brawami, jednak wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników. Wyczytanie jako ostatniego zespołu i słowa prowadzącego uroczystość „Orkiestra OSP Kolo, Poland” jednoznacznie oznaczało zwycięstwo i nagrodę główną festiwalu „Diff Award”. Dodatkowo na ręce dyrygenta Krzysztofa Lityńskiego i prezesa Jerzego Budki trafiła nagroda prezydenta festiwalu.

Luksemburg0006

Luksemburg0008

Luksemburg0010

Luksemburg0009

W trakcie ogłaszania wyników i rozdawaniu nagród głos zabrał prezes kolskiej orkiestry. Podziękował za zaproszenie na Festiwal Diffwinds i wręczył organizatorom przywiezione z Polski upominki. Kolejny wyjazd zagraniczny orkiestry możliwy był dzięki staraniom menedżera Ksawerego Tomczaka.

Marceli Uciński – sekretarz Orkiestry

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526