Twoja krew ma moc!!! Podziel się nią z innymi [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 06.07.2016

krewO oddawaniu krwi trzeba mówić jak najwięcej i jak najczęściej. Stąd w najbliższych kilku latach postanowiono w całym naszym kraju prowadzić ogólnopolską kampanię promującą honorowe krwiodawstwo pn. „Twoja krew, moje życie”, która jest realizowana w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020” finansowanego przez Ministra Zdrowia. Realizatorami ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie” jest Narodowe Centrum Krwi oraz 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Nasza Redakcja też postanowiła włączyć się w tę szczytną akcję.

 

– Krew to jeden z najcenniejszych darów, jaki człowiek może podarować drugiemu człowiekowi. Liczba krwiodawców w Polsce i społeczna świadomość w tym zakresie stale rosną, jednak wciąż nie do końca zaspokajają potrzeby kraju w tym obszarze. Wydarzeniami takimi jak inauguracja Trasy Czerwonej Nitki chcemy przybliżać tematykę krwiodawstwa i zachęcać do przyłączenia się do Grona Honorowych Dawców Krwi. To szczególnie ważne w kontekście zbliżającego się okresu wakacyjnego, a także ważnych, międzynarodowych wydarzeń odbywających się w Polsce – Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO. – p.o. dyrektora Narodowego Centrum Krwi Małgorzata Lorek.

– Honorowi Dawcy Krwi, to ludzie, którzy bezinteresownie ofiarowują najcenniejszy dar – swoją krew, ratując ludzkie zdrowie i życie. Jestem im ogromnie wdzięczny za tę szlachetność i nadzieję, jaką dają potrzebującym. Zachęcam wszystkich do oddawania krwi i zasilenia zaszczytnego grona Honorowych Dawców Krwi – zostańcie najlepszą inspiracją dla innych – przekonuje Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł w komunikacie resortu zdrowia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526