Podsumowanie sezonu 2015/2016

Autor: kurier-kolski.pl | 01.07.2016

?????????????????????????????????????????????????????????Jedną z najmłodszych grup młodzieżowych MKS Olimpii Koło uczestniczących w rozgrywkach ligowych była drużyna Orlika Młodszego rocznik 2006 (trener Damian Fogiel). W sezonie 2015/2016 z powodu dużej ilości zawodników, do rozgrywek Konińskiej Okręgowej Ligi Orlika E2 zostały zgłoszone dwie drużyny, które rywalizowały w grupie 2.

 

MKS Olimpia I zajęła w końcowej tabeli 3 miejsce, rozgrywając bardzo wyrównane mecze z Kasztelanią I Brudzew oraz triumfatorem zmagań Górnikiem Kłodawa.

W rozgrywkach ligowych Konińskiej Okręgowej Ligi Orlika E2 grupa 2 w sezonie 2015/2016 udział brało 6 zespołów: MKS Olimpia I Koło, MKS Olimpia II Koło, Górnik Kłodawa, GKS Sompolno, Kasztelania I Brudzew, Kasztelania II Brudzew, która dołączyła w rundzie wiosennej.

W rundzie jesiennej zdecydowanym liderem rozgrywek była drużyna Górnika Kłodawa, która wygrała 4 z 5 turniejów. Jeden z turniejów wygrała MKS Olimpia I Koło, która była najlepsza w pierwszym turnieju w Sompolnie. W następnych turniejach było już zdecydowanie słabiej, zajmując trzecie i czwarte miejsca. W rundzie wiosennej postawa podopiecznych trenera Damiana Fogiel była już zdecydowanie lepsza. W pięciu turniejach jakie chłopcy rozegrali zajęli dwukrotnie 2 miejsce i trzykrotnie 3 miejsce, rozgrywając wyrównane spotkania z Kasztelanią Brudzew oraz Górnikiem Kłodawa.

Zawodnicy MKS Olimpii Koło z rocznika 2006 w sezonie 2015/2016 strzelili 115 bramek (Olimpia I – 98 bramek, Olimpia II 17 bramek), gdzie w rundzie jesiennej zdobyli 31 goli (Olimpia I – 27 bramek, Olimpia II – 4 bramki), a w rundzie wiosennej już 84 bramki (Olimpia I – 71 bramek, Olimpia II – 13 bramek). 24 czerwca odbyło się podsumowanie i zakończenie sezonu.

Podopieczni trenera Damiana Fogiel rozegrali turniej, w którym udział wzięli również rodzice. Na koniec zostały rozlosowane puchary, które zawodnicy zdobyli w ostatnich dwóch latach, biorąc udział w turniejach. Wyróżnieni zostali również najskuteczniejsi zawodnicy w rozgrywkach ligowych. Po 19 bramek w całym sezonie zdobyli Szymon Szafrański i Szymon Sornat, natomiast najlepszym zawodnikiem drużyny uznano Marcela Kapalskiego. Wyróżnienie za najlepszą frekwencję na treningach otrzymał Krystian Sowa.

„Cieszę się niezmiernie iż mam możliwość pracować i trenować z tak ambitną grupą chłopców. W dużej mierze to zasługa rodziców, jednak to dzieciaki biegają i walczą po boiskach i to oni uczą się grania w piłkę nożną. Grając w rozgrywkach ligowych dwoma drużynami, bardzo często przygotowując się do nich rozgrywaliśmy turnieje halowe czy też spotkania towarzyskie i to na pewno przyczyniło się do rozwoju drużyny. Bardzo cieszę się mając w grupie dziewczynkę, która nie odpuszcza w treningach pomimo swojej choroby, a wręcz napawa swoich kolegów do bardziej wytężonej pracy. Widać że praca jaką wykonaliśmy wspólnie w ostatnim półroczu na treningach nie idzie na marne, świadczyć o tym może zdecydowania poprawa skuteczności pod bramką rywala czy też sposób w jaki utrzymujemy się przy piłce czy też jak ją rozgrywamy. Śmiało mogę stwierdzić, że ta drużyna to dobry prognostyk na przyszłość, jednak aby być pewnym tego należy cały czas sumiennie i ciężko pracować i trenować. Pod koniec sierpnia drużyna udaje się na swój pierwszy obóz piłkarski do Ustki, gdzie będzie miała możliwość jeszcze bardziej się zintegrować i potrenować w dobrych warunkach” – podsumował trener drużyny Damian Fogiel

TABELA KOŃCOWA KONIŃSKIEJ OKRĘGOWEJ LIGI ORLIKA

Lp. Drużyna Punkty Bramki
1. Górnik Kłodawa 116 131-17
2. Kasztelania I Brudzew 90 97-34
3. MKS Olimpia I Koło 78 98-35
4. GKS Sompolno 58 48-72
5. MKS Olimpia II Koło 20 17-122
6. Kasztelania II Brudzew 0 2-111

SKŁAD MKS OLIMPII KOŁO: Andrzejewski Michał, Bogucki Michał, Champlewski Adrian, Czajkowski Bartosz, Griniewicz Antoni, Jarosz Bruno, Jaskuła Bartosz, Kapalski Marcel, Kniaź Marta, Kotkowski Paweł, Kowalski Krystian, Krupiński Albert, Kukuła Wiktor,Kwiatkowski Adam, Lewandowski Oskar, Malesza Maksymilian, Mikołajczyk Filip, Pawłowski Bartosz, Rosiak Wojciech, Robaszkiewicz Eryk, Schefer Mateusz, Sobczak Mikołaj, Sornat Szymon, Sowa Krystian, Stróżyński Adam, Szafrański Szymon, Tralewski Igor, Szulgit Sebastian, Wojciechowski Oskar, Wojtysiak Filip, Oliwier Janicki, Graczyk Mateusz.

Trener drużyny: Damian Fogiel
Kierownik drużyny: Arkadiusz Sornat

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
nuadicicy
nuadicicy
2 lat temu

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526