Zawodnicy z Koła na podium w finale

Autor: kurier-kolski.pl | 27.06.2016

reissaSportowe emocje na najwyższym poziomie, bramki warte zapamiętania, godne podziwu akcje, radość i przede wszystkim dobra zabawa! 1500 rozegranych meczów doprowadziło zawodników z Koła do finału Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich. Młodzi piłkarze przez cały weekend na boisku w Baranowie pod Poznaniem rywalizowali o zwycięski puchar jedynych takich rozgrywek w Polsce.

 

W miniony weekend, na kompleksie sportowym w Baranowie pod Poznaniem odbyły się finałowe rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich. Na boisko wybiegły najlepsze drużyny Akademii Piłkarskiej Reissa z ponad 70 lokalizacji oraz zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Falubaz. Spośród zwycięskich zespołów poszczególnych grup, w których młodzi piłkarze ze wszystkich lokalizacji rywalizowali od początku kwietnia, wyłoniliśmy zwycięzców.

W finale rozgrywek w kategorii wiekowej 10-11 lat, zmierzyli się ze sobą zawodnicy z Trzcianki i poznańskiego Piątkowa. Podopieczni Łukasza Mleczaka pokonując swoich rywali 4:2 zdobyli pierwsze miejsce! Tuż za nimi uklasyfikowali się zawodnicy Nikodema Brzęckiego. Trzecie miejsce, pod wodzą Pawła Mirkiewicza przypadło młodym adeptom piłki nożnej z Koła. Najlepszym bramkarzem spotkania został Kacper Siwa z Gniezna, natomiast zawodnikiem budzącym niemały podziw, Bruno Szczepański z lokalizacji Poznań – Piątkowo. Wyjątkowym tytułem może się również pochwalić Maciej Bednarek z Trzcianki, który został uznany za najlepszego strzelca Wielkopolsko- Lubuskich Lig Piłkarskich w kategorii zawodników z rocznika 2005/2006.

Piłkarze z Koła po raz kolejny udowodnili, że w sporcie liczy się przede wszystkim zespołowość, zasady gry fair play oraz dobra zabawa w gronie rówieśników. Cieszę się, że godziny treningów i systematyczna praca na treningach zaowocowała w postaci dzisiejszego zwycięstwa. Trzecie miejsce w Turnieju to prawdziwy sukces! Wierzę, że wygrana zmobilizuje moich podopiecznych do dalszej pracy – mówi trener Akademii w Kole, Paweł Mirkiewicz.

W niedziele na murawie pojawili się zawodnicy z rocznika 2003/2004. Po prawdziwych sportowych emocjach i długich rozgrywkach tytuł Mistrza, pod okiem Roberta Przybylskiego, zdobyli zawodnicy z lokalizacji Poznań – Grunwald. Wygrywając 2:0 z podopiecznymi Mateusza Bernasia z lokalizacji Poznań – Ogrody-Jeżyce zapewnili swoim rywalom 2. miejsce. Na podium stanął również zespół Zbigniewa Chudzickiego z Rogoźna. Młodzi adepci piłki nożnej wykazali się prawdziwym duchem walki i determinacją. Tytuł najlepszego bramkarza powędrował do GniewomiraBarczykowskiego z lokalizacji Poznań–Grunwald, a wśród strzelców nie miał sobie równychMaurycy Smoliński z Baranowa. Warto również podkreślić, że najlepszy na boisku okazał się Michał Kaźmierczyk z Ogrodów-Jeżyce. Wychowanek Akademii został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesów. Dziękujemy za wspólną zabawę i prawdziwą dawkę piłkarskich emocji!

Źródło: Paweł Mirkiewicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526