Porozumienie podpisane – będzie lepsze i tańsze oświetlenie ulic

Autor: kurier-kolski.pl | 27.06.2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW dniu 23 czerwca 2016 r. w siedzibie Spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe sp. z o.o. w Kaliszu Burmistrz Miasta Koła – Stanisław Maciaszek podpisał porozumienie w sprawie współpracy przy realizacji przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie i modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Koło. Zawarte porozumienie jest kolejnym krokiem, po wcześniejszym podpisaniu listu intencyjnego, w kierunku kompleksowej modernizacji oświetlenia ulicznego w naszym mieście.

 

Przypomnijmy, iż zapoczątkowanie współpracy w realizacji przedsięwzięcia miało miejsce w dniu 10.05.2016 r. na skutek podpisania przez Gminę Miejską Koło oraz spółkę Oświetlenie Uliczne i Drogowe listu intencyjnego w zakresie współpracy przy modernizacji oświetlenia.

W wyniku realizacji przedsięwzięcia nastąpi trwałe zmniejszenie zużycia energii elektrycznej  uzyskane poprzez modernizację dotychczasowej infrastruktury oświetleniowej. Realizacja tego przedsięwzięcia poprzez dostosowanie parametrów oświetleniowych wpłynie również na podniesienie jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Oprócz nowej jakości oświetlenia, inwestycja przyniesie Miastu oszczędności finansowe – według przygotowanych dla miasta propozycji, koszty zużycia energii elektrycznej spadną w skali roku o ok. 45%.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zawarte porozumienie stwarza podstawy prawne do realizacji przedsięwzięcia zakładającego rozbudowę, modernizację i utrzymanie infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta Koła poprzez wybór w drodze konkurencyjnego postępowania wykonawcy, który zaprojektuje, sfinansuje, zmodernizuje, rozbuduje oraz będzie utrzymywał infrastrukturę oświetlenia ulicznego na terenie miasta.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolanka
kolanka
7 lat temu

Dla przejrzystości działania władzy, to władzy powinno zależeć na rozwianiu wszelkich wątpliwości, a duży udział w tym – w normalnych warunkach mają media. Jak widzisz Floruś w Kole jest nieco inaczej.

Floruś
7 lat temu

do kolanki@ jeśli masz ochotę zapoznać się z zawartą umową to możesz przyjść do Urzędu i pracownicy Ci pokażą nie ma problemu. Tylko jak znam życie to się nie odważysz by się nie zdemaskować.
Nie ma żadnych emocji tylko Ty siejesz zło.

kolanka
kolanka
7 lat temu

Tak błaha sprawa wywołuje tak złe emocje. jhb – oceniać działania ma prawo każdy mieszkaniec Koła. Doskonale wiemy, że poparcie burmistrza w referendum było znikome. Floruś – czy to będzie taniej dla miasta czy duży zysk dla wykonawcy może pokazać analiza treści i zasad realizacji zawartej umowy. Niestety w artykule zabrakło takich danych.

Floruś
7 lat temu

Moim zdaniem jeśli ma być taniej i lepiej to poczekajmy na wyniki, a nie szczekajmy na Burmistrza. Po zamontowaniu będziemy oceniać czy oświetlenie się sprawdzi i czy będą efekty w rozliczeniu prądu.
Czemu ta pani kolanka nie wybrzydzała gdy rządził Drożdżewski, który nic nie robił by poprawić oświetlenie?

jhb
jhb
7 lat temu

Do kolanka: Kto ma oceniac inicjatywy burmistrza i na jakiej podstawie? ja mam ocenia czy? ty? a kim my jestesmy zeby oceniac jakimis ekspertami? bo ja jestem zwyczajnym szarym czlowieczkiem jakim pewno i ty jestes.
Od oceny dzialań burmistrza są wybory a dopiero było referendum i widac bylo poparcie mieszkanców dla niego.Ja beda wybory samorzadowe mieszkancy beda mogli wypowiedziec sie czy burmistrz dobrze sie rzadził czy nie.

kolanka
kolanka
7 lat temu

Tak jak pisze kolanka77 by ocenić pomysł burmistrza potrzebne są dodatkowe informacje. Artykuł w przedstawionej postaci to zwykła, dość prymitywna propaganda, z którą często w wydaniu naszego włodarza mamy do czynienia.

kkk
kkk
7 lat temu

kolanka tobie to juz nic nie pomoze… wez sie sieroto wyprowadz z miasta bo widac ze miasto to nie miejsce dla ciebie/// nawet klopoty z czytaniem ze zrozumieniem..

kolanka77
kolanka77
7 lat temu

Panie Redaktorze, ale media mają obowiązek dokładnie przedstawić temat, a więc m. in. ukazać społeczeństwu na jakich warunkach burmistrz podpisał w ich imieniu tę umowę, a nie tylko odbębnić kolejny „sukces burmistrza”. Tym bardziej, że pan panie redaktorze występuje w podwójnej roli: jako dziennikarz niezależnego portalu internetowego i jako pracownik podległy Panu burmistrzowi.

kolanka77
kolanka77
7 lat temu

Panie redaktorze skoro takie bzdury piszę to proszę ze szczegółami przedstawić treść tej umowy. Bardzo proszę.
Bo jeśli urząd nie ma nic do ukrycia to chyba mieszkańcy powinni znać treść tej umowy????

kkk
kkk
7 lat temu

Kolanka jak nie masz pojecia to wroc lepiej do garów i sie nie kompromituj..

kolanka77
kolanka77
7 lat temu

„Zawarte porozumienie stwarza podstawy prawne do realizacji przedsięwzięcia zakładającego rozbudowę, modernizację i utrzymanie infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta Koła poprzez wybór w drodze konkurencyjnego postępowania wykonawcy, który zaprojektuje, sfinansuje, zmodernizuje, rozbuduje oraz będzie utrzymywał infrastrukturę oświetlenia ulicznego na terenie miasta”

Prosimy może trochę więcej szczegółów tej umowy bo to mi nic nie mówi. czy oddajemy jakiejś firmie zewnętrznej frukty??? Prosimy o konkretne zapisy tej umowy a nie ogólne banialuki, którymi karmi się nas od dwóch lat.

A w jaki sposób oświetlenie ledowe poprawia bezpieczeństwo skoro te lampy świecą słabiej????

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526