Jest pomoc dla bezrobotnych oraz przedsiębiorców w PUP w Kole!

Autor: kurier-kolski.pl | 19.06.2016

logo pupStaże, prace interwencyjne, bony oraz środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej – z takich form pomocy ciągle jeszcze można skorzystać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kole. Warto przeczytać i zainteresować się tym. Zachęcamy.

 

 

power_fePowiatowy Urząd Pracy w Kole zaprasza Pracodawców i Osoby Bezrobotne do udziału w projekcie „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie kolskim (II)”, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 1.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Uczestnikami projektu mogą być osoby młode w wieku 18 – 29 lat, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kole jako osoby bezrobotne (dla których został ustalony I lub II profil pomocy), które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET), w tym w szczególności:

  • bezrobotni do 25 roku życia,
  • długotrwale bezrobotni,
  • bezrobotni niepełnosprawni.

W ramach projektu można wnioskować o:

  • staże – pracodawca zobowiązany będzie do zatrudnienia bezrobotnego bezpośrednio po zakończeniu stażu na okres nie krótszy niż 3 pełne miesiące w wymiarze co najmniej połowy wymiaru czasu pracy z wynagrodzeniem miesięcznym (brutto) w wysokości co najmniej połowy minimalnego wynagrodzenia za pracę.
  • prace interwencyjne – trwające do 6 m-cy, po których pracodawca jest zobowiązany do utrzymania w zatrudnieniu bezrobotnego przez okres 3 miesięcy.
  • bon na zasiedlenie – kwota bonu na zasiedlenie do 5.000 tys. zł dla jednej osoby.
  • bon szkoleniowy – bon szkoleniowy przysługuje w wysokości do 100% przeciętnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu przyznania bonu, w ramach którego bezrobotny uzyska dodatkowe kwalifikacje.
  • jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej – jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej przysługują na wniosek bezrobotnego w kwocie do 20.000 tys. zł dla jednej osoby.

 

Szczegółowych  informacji udzielają pracownicy PUP w Kole:

– staże  – pokój nr 17, tel. 63 22 81 240

– prace interwencyjne  – pokój nr 16, tel. 63 22 81 239

– bon na zasiedlenie  – pokój nr 106, tel. 63 22 81 248

– bon szkoleniowy  – pokój nr 17, tel. 63 22 81 241

– jednorazowe środki na podjęcie działalności gosp.  – pokój nr 6, tel. 63 22 81 225

logo_ue

Źródło: PUP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526