Burmistrz Maciaszek w Ministerstwach rozmawiał o kolskich inwestycjach

Autor: kurier-kolski.pl | 13.06.2016

RatuszW dniach 8 i 9 czerwca 2016 r. Burmistrz Miasta Koła – Stanisław Maciaszek wraz z mecenas Darią Skupin odbył w Warszawie serię spotkań z ministrami oraz innymi urzędnikami szczebla centralnego. W toku spotkań zostało poruszonych wiele zagadnień m.in. w przedmiocie realizowanych w Kole inwestycji gospodarczych, kulturalnych, ekologicznych oraz społecznych.

W toku spotkania z Ministrem Środowiska omówiono problem udrożnienia tzw. kanału Ulgi oraz kanału Lubiny. Ponadto podjęto rozmowy na temat m.in. rewitalizacji parków miejskich, nasadzeń, pielęgnacji terenów zielonych oraz tzw. bioróżnorodności na terenach wokół zamku. W Ministerstwie Środowiska Burmistrz odbył również spotkanie z Głównym Geologiem Kraju w przedmiocie realizowanej w Kole inwestycji budowy elektrociepłowni geotermalnej. Główny Geolog zapewnił, iż przewidziane jest uruchomienie dofinansowania w celu wsparcia inwestycji geotermalnych.

W dniu 8 czerwca 2016 r. odbyło się również spotkanie z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, podczas którego omówiono m.in. kwestie związane z odbudową zamku, remontem budynku położonego przy ulicy Grodzkiej (dawna siedziba NKWD) oraz sprawy związane z działalnością Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.

32808_ministerstwo

9 czerwca 2016 r. w Warszawie Burmistrz uczestniczył w spotkaniu z Ministrem Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministrem Sportu i Turystyki. Podczas spotkania z Ministrem Infrastruktury i Budownictwa szczegółowo omówiono planowane w mieście inwestycje budowy i remontu dróg oraz pozostałe kwestie związane z infrastrukturą techniczną i drogową. Z kolei na spotkaniu z Ministrem Sportu i Turystyki zostały poruszone tematy dotyczące istniejącej w mieście infrastruktury sportowej oraz możliwości jej modernizacji (głównym tematem była przede wszystkim kwestia modernizacji stadionu, tj. wykonania murawy, zadaszenia, miejsc do siedzenia itp.).

Przedstawiciele Rządu zadeklarowali chęć współpracy w w/w płaszczyznach oraz możliwość udzielenia wsparcia w przedmiocie realizowanych w mieście inwestycji.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526