Wysoka porażka Olimpii Koło z Victorią Września 1:4 (0:2)

Autor: kurier-kolski.pl | 05.05.2016

Resize of IMG_4144Zajmująca 3. miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi grupy południowej Victoria Września, zawitała do Koła pokonując gospodarzy – Olimpię 4:1. 2:0 prowadzili już goście. Po 17. minutach gry zanosiło się na sromotną porażę kolan. Bramki w tym czasie zdobyli dla Victorii Arkadiusz Juchacz w 11. minucie i z karnego Maciej Lisiecki w 17. minucie.

Nie wiem co powiedział w szatni swoim zawodnikom trener Olimpii Hubert Powietrzyński, ale po przerwie olimpijczycy zaczęli grać lepiej w  wyniku czego  w 49 minucie Piotr Marańda strzelił  kontaktowego gola i zmniejszył rozmiary porażki do 1:2. W drugiej części gry lekką przewagę uzyskali miejscowi, ale nie wykorzystali wypracowanych sytuacji. W końcówce meczu  po błędzie sędziego, który nie odgwizdał ewidentnego faulu na Marańdzie zdobywają  3 bramkę, a jej strzelcem został ponownie Lisiecki. To załamało kolan i w doliczonym czasie gry stracili 4 bramkę po strzale Jakuba Groszkowskiego w 93. minucie.Tak więc goście  zwyciężając w Kole zdobyli 3 punkty i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Kolanie spadli o jedno oczko i zajmują 11. miejsce.

Resize of IMG_4136

Resize of IMG_4138

Pod koniec meczu  obok boiska doszło do zamieszania, na skutek pomyłek sędziowskich, którzy popełniali sporo błędów z jednej jak i z drugiej strony.

Resize of IMG_4134

Resize of IMG_4161

Jarek Kawka po meczu powiedział: – Pierwsza połowa zdecydowanie dla Victorii i zasłużone prowadzenie.  Uważam, że Victoria zagrała najlepsze 45 minut ze wszystkich drużyn jakie zagościły w tym roku w Kole. W drugiej odsłonie to my pokazaliśmy pazur i gdyby nie ogrom pomyłek jakich dopuścił się w  tym spotkaniu główny arbiter  moglibyśmy pokusić się o remis.