Trwa przebudowa ul. Opałki i Składowej

Autor: kurier-kolski.pl | 22.05.2016

IMG_2173Już jesienią tego roku będziemy komfortowo poruszać się po przeszło kilometrowym odcinku ulic: Składowa i Opałki, gdyż dzięki wspólnemu zaangażowaniu samorządu miejskiego i powiatowego rozpoczęła się kilkumilionowa inwestycja drogowa. Niedogodności związane z poruszaniem się w tym rejonie są niestety konieczne, ale finał prac zrekompensuje kolanom dyskomfort związany z tymczasową reorganizacją ruchu na tym odcinku.

 

Wykonawcą robót została firma SKANSKA S.A. Przebudowa zakończy się w październiku br. Miasto przeznaczyło na ten cel 1.300.000 zł z budżetu, zadanie uzyskało również dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” w wysokości 2.482.715 zł. Na czas prowadzenia prac w tym rejonie ustanowiony został ruch jednokierunkowy.

IMG_2178

IMG_2181

IMG_2169

Wielokrotnie pisaliśmy w poprzednich latach o ogromnych utrudnieniach na tym odcinku drogi w czasie skupu w niedalekim „Wipasz”-u. Stojące samochody, a szczególnie ogromne ciągniki rolnicze z pełnymi przyczepami, tarasowały drogę dzień i noc oraz rozjeżdżały jezdnię do tego stopnia, że tworzyły się głębokie koleiny. Po zakończeniu przebudowy ulic Opałki i Składowa te wszystkie problemy mają pójść w zapomnienie.

IMG_2180

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
vicek
8 lat temu

Uczulam za w czasu Tych co będą nadzorować ten remont , by zwrócić uwagę na zamontowanie studzienek kanalizacyjnych. Ważne jest by kołami nie jeździć po studzienkach, pozarywają się jak na ul.Bliznej. Najlepiej zamontowane tak by nie najeżdżać i były jak to się mówi między kołami.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526