Spotkanie z burmistrzem Maciaszkiem w MDK spokojne i merytoryczne

Autor: kurier-kolski.pl | 03.05.2016

mdk1Ostatnie z cyklu spotkań burmistrza Stanisława Maciaszka z mieszkańcami naszego miasta przebiegło w spokojnej atmosferze. Przyszło około 100 osób. Niektórzy oczekiwali burzliwych wystąpień przeciwników burmistrza przed planowanym referendum, jak to działo się na wcześniejszych zebraniach, ale nic takiego się nie stało. Radny z tego rejonu miasta Janusz Miłowski, który prowadził sobotnie spotkanie, twierdzi, że wszystko dzięki neutralności mieszkańców Płaszczyzny, którzy są inaczej nastawieni niż mieszkańcy zasobów komunalnych czy lokatorzy mieszkań w blokach Spółdzielni.

Tak spokojne i merytoryczne wcześniej było tylko spotkanie na Kaliskim Przedmieściu, które ma podobną specyfikę do Płaszczyzny. Z tego można wywnioskować, że radny Miłowski prawdopodobnie nie myli się. Oczywiście nie zabrakło kilku krytyków burmistrza, którzy chodzą na każde spotkanie z mieszkańcami, ale nie przejęli oni inicjatywy.

mdk3

mdk2

Mieszkańcy wysłuchali planów włodarza co do tej części miasta, rozmawiali o inwestycjach, o stanie i możliwościach modernizacji Placu Targowego przy ul. Narutowicza z funduszy unijnych. Innymi tematami była budowa elektrowni geotermalnej w naszym mieście, przeniesienie siedziby MZUK z ul. Dąbskiej na ul. Zakładową, kwestia modernizacji i przebudowany miejskiej oczyszczalni ścieków czy też sprawa włączenia gruntów kolskich do Specjalnej Łódzkiej Strefy Ekonomicznej.

Fot: źródło UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Lola
Lola
8 lat temu

Ja piwko

Floruś
8 lat temu

PRAWDZIWY KOLANIN NIE IDZIE NA REFERENDUM
POPIERAJĄC BURMISTRZA SIEDZIMY W DOMKU CZY OGRÓDKU I PIJEMY PIWKO NA ZDROWIE….

KOlanka
KOlanka
8 lat temu

Do zmowa: gdzie według ciebie będzie ostatnie spotkanie z Burmistrzem i kiedy?

judekx
8 lat temu

Gdzie ta metoryka była ,same bzdury

oky
oky
8 lat temu

ja tam byłem i cenię się wysoko i wiem że mam ładną buzię i sylwetkę też a spotkanie buło OKY – pasuje?

bok
bok
8 lat temu

stare geby miernota spotkania nic nie dajace szkoda czasu

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Ciekawy zbieg okoliczności, że spotkanie zostało przełożone na sobotę i jeszcze na 19-ą kiedy przypadał długi weekend…

vacek
8 lat temu

Bardzo dobrze że nie było kamer , kto jest zainteresowany losami naszego miasta to przychodzi na spotkania. Burmistrz chce zrobić dla nas dużo, tylko oponenci próbują przeszkadzać by mu się nie udało.
Więcej by przyszło mieszkańców gdyby to był następny piątek po długim weekendzie , ale zrozumienie i poparcie Burmistrza było.
Rozsądny Kolanin widząc dobrą inicjatywę i zaangażowanie dla dobra miasta przez Burmistrza będzie Go popierał i nie pójdzie na referendum.

Mira
8 lat temu

A my wszyscy czekaliśmy na nagranie z tego spotkania. Wielki szok.

zmowa
zmowa
8 lat temu

„Ostatnie z cyklu spotkań burmistrza…” – chyba przedostatnie z tego co pamiętam panie redaktorze?

tajemnica
tajemnica
8 lat temu

To akurat jest dosyć dziwne, zapomniał pan zabrać kamery, aparatu, komórki, smartfona, tabletu, laptopa, akurat w dniu spotkania. Co za dziwnym zbieg okoliczności.

KOlankA
KOlankA
8 lat temu

Panie Redaktorze czy jest możliwośc zobaczenia gdzieś nagrania ze spotkania Burmistrza z mieszkańcami?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526