Majówka ze strażakami dla starszych i młodszych

Autor: kurier-kolski.pl | 05.05.2016

IMG_1978Lasek komunalny przy ul. Poniatowskiego na Kaliskim Przedmieściu wraz z muszlą koncertową to od kilkudziesięciu lat tradycyjne miejsce udanych majówek w naszym mieście. Tak było i w tym roku, 2 maja, gdy zabawa zorganizowana przez burmistrza Stanisława Maciaszka przyciągnęła tłumy chętnych mieszkańców naszego grodu. Atrakcji było co nie miara, tym bardziej, że do wszystkiego włączyli się strażacy z kolskiej OSP Koło n/Wartą.

 

Już od wczesnego wieczora do późnej nocy w muszli przygrywał zespół GRANT. Dookoła rozłożyły się stoiska gastronomiczne, wata cukrowa dla dzieci, i inne. Urząd Miejski zadbał o ustawienie dodatkowych ławek oraz miejsc pod rozłożystymi parasolami, gdzie można było spokojnie usiąść z rodziną i znajomymi, wygodnie zjeść i wypić. Przyszło wiele osób starszych, ale także bardzo dużo młodzieży gimnazjalnej. Niektórzy w rytm skocznej muzyki potrafili przetańczyć wiele godzin.

IMG_1986

IMG_1982

IMG_1985

IMG_2028

Już wkrótce rozpoczęły się ciekawe gry i konkursy strażackie dla dzieci zorganizowane przez druhów z kolskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Było wiele emocji, śmiechu, były też chwile grozy i napięcia, rywalizacji, ale wszyscy świetnie się bawili – i o to przecież chodziło. Jakiś czas później, na scenie Muszli Koncertowej, strażacy ogłosili długo oczekiwane wyniki zmagań.

IMG_1977

IMG_2031

IMG_2033

IMG_2040

W kategorii „przedszkolaki” I miejsce zdobyła para: Mateusz Świątek i Krzyś Świątek, II miejsce – Liliana Minkin i Ksawery Minkin oraz III miejsce – Adrian Champlewski i Kacper Leśniewski. W kategorii „szkoła podstawowa” najlepsi ze startujących okazali się: I miejsce – Wiktoria Smoleńska i Patrycja Lityńska, II miejsce – Martyna Sochacka i Jakub Bajer, a III miejsce wywalczyli – Sylwia Szczesiak i Łukasz Peciak. Wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez UM w Kole. Gratulujemy!

IMG_2006

IMG_2011

IMG_2013

IMG_2016

IMG_2018

IMG_2022

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526