Koło Zwolenników Burmistrza Maciaszka apeluje, by nie iść na referendum

Autor: kurier-kolski.pl | 11.05.2016

_7920573Zwolennicy włodarza Koła łączą się! Grupa ich przedstawicieli spotkała się ostatnio przed kolskim Ratuszem. Wydali też oświadczenie, w którym czytamy: „Wydarzenia ostatnich kilku tygodni skłoniły wielu mieszkańców naszego miasta do powołania „Koła zwolenników działań Burmistrza Miasta Koła”. W przeciągu zaledwie kilku dni, zupełnie spontanicznie zebraliśmy ponad 700 podpisów mieszkańców popierających Stanisława Maciaszka. „

 

Nasz „głos” obywatelski, to nie tylko wyraz poparcia dla demokratycznie wybranego burmistrza, ale także sprzeciw wobec histerii wywoływanej przez inicjatorów referendum – twierdzą w swoim oświadczeniu zwolennicy burmistrza – Nie godzimy się, aby garstka osób, posługując się haniebnymi metodami, na kilka tygodni przed referendum zadecydowała za mieszkańców, że wynik jest przesądzony! Publicznie rozpowszechniają kłamstwa w mediach, czego dowodem są ostatnie wyroki sądu. Skłamali, jakoby wszystkie opcje polityczne popierały ideę referendum. Sytuacja jest nieomalże odwrotna, gdyż wiele partii skrytykowało sens przeprowadzania referendum, a większość znaczących opcji politycznych popiera tak kluczowe działania burmistrza jak inwestycja w pierwszą w Polsce elektrociepłownię geotermalną. W ten sposób przedstawiciele grupy referendalnej uzurpują sobie prawo do reprezentowania wszystkich mieszkańców. Kolejne sprawy sądowe, które są efektem szkalowania burmistrza i wygłaszania półprawd dowodzą, że tych kilka niespełnionych osób nie cofnie się przed niczym, aby sparaliżować pracę urzędnika służby publicznej, a nawet całego miasta.

Tu musimy zadać sobie pytanie czy przedstawiciele grupy referendalnej kierują się jedynie osobistymi przesłankami? Nie usłyszeliśmy żadnej merytorycznej alternatywy dla przyszłości miasta. Działania, które podejmuje tak zwana grupa referendalna, nie są wynikiem sensownego myślenia o naszym mieście, ale jedynie emocji. Niektórzy radni miejscy również dostrzegli polityczną okazję. Zaczęli ulegać wywoływanej przez prowadzących kampanię referendalną histerii. Przejawem tego jest blokowanie uchwał pozwalających pozyskać wiele milionów złotych na przebudowę i modernizację miejskiej oczyszczali ścieków w Kole. Mieszkańcy muszą jednak pamiętać, że po 2020 roku szanse na unijne dotacje znacznie zmaleją. Może się okazać, że pieniądze na modernizację miejskich zakładów będą musieli wyłożyć w całości mieszkańcy, bo ich reprezentanci szanse przespali.

Dlatego wielu z Nas uważając, że takie podejście może zaszkodzić rozwojowi miasta, zdecydowało się głośno wyrazić swoje poparcie dla burmistrza i sprzeciw wobec idei referendum. Kto bowiem zapłaci za dodatkowe wybory? – Podatnicy. Za dwa lata są kolejne wybory, czy naprawdę chcemy, by w naszym mieście trwała nieustanna kampania wyborcza?

W naszej ocenie referendum to „kij w szprychy Koła”. Burmistrz rozpędza Koło od roku. Dajmy mu szansę! Dlatego My Koła nie hamujemy i na referendum nie idziemy!

Zapraszamy na naszą stronę: www.facebook.com/popieramburmistrzakola

Materiał sponsorowany: Koło zwolenników działań Burmistrza Miasta Koła

Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Adam
Adam
8 lat temu

Autorze tego tekstu bo słowa redaktor raczej nie użyje , teks jest stronniczy pisany przez osobe która jest zatrudniona przez burmistrza , wobec tego nie ma co komentować tego .Pozion tego pisma jak i jego obiektywizmu jest……tylko przypominam ze ta władza przeminie wczesniej czy pozniej a pamięć ludzi pozostanie

kolo
kolo
8 lat temu

No i co członkowie „Koła Zwolenników Burmistrza? Już dostaliście po du..e i wasz idiotyczny list zniknął, czy też strach obleciał? Rozumiem , że na zdjęciu jest elita intelektualna miasta i ta elita popiera swojego intelektualnego guru.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Do tego materiału można dodać powiedzenie : SZANUJ SZEFA SWEGO BO MOŻESZ MIEĆ GORSZEGO .

Kolanka
8 lat temu

Takich bzdur jak w tym artykule to jeszcze nie było.Ale mądrość!

Maryna
Maryna
8 lat temu

Czy Ci ludzie w ogóle wiedzą co należy do burmistrza ???jakaś grupka ludzi ze starego układu nie może pogodzić się z tym,że Pan Maciaszek ma kręgosłup jest pracowity i żadne układy z nim nie mają miejsca .Panie Burmistrzu nie idziemy na żadne referendum !!!!!

bok
bok
8 lat temu

zwin pan ta strone internetowa bo pan jest nieobiektywny burmistrza popieraja mohery i kolskie buraki pisowiec nie bedzie dobrym gospodarzem

opinia
8 lat temu

OJ WY MŚCIWE LUDZISKA WSTYD I HAŃBA

Jolka
Jolka
8 lat temu

do franc-a. najniższy poziom w tych komentarzach jest twój. ty się nie mieścisz nawet poniżej dna.

FRANC
FRANC
8 lat temu

Jak patrzę na poziom ludzi piszących te komentarze przeciwne burmistrzowi to jest gorzej niz dno.

mac
mac
8 lat temu

22maja odwołamy przybysza z PKP. To nie tory i miastem trzeba umieć zarządzać dlatego tego gościa odwolamy.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Do mac będzie smarował d… nowemu dopóki nie zatrudni…

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Do vicek, czemu przeciwnikami burmistrza nazywacie na każdym kroku tylko tych zwolnionych ? mnie nie zwalniał a rządy tego człowieka mi nie odpowiadają…

mac
mac
8 lat temu

Pseudo redaktorku dolacz do tej szopki jak ci nie wstyd. Ciekawe co zrobisz jak się władza zmieni.

behawioralna
behawioralna
8 lat temu

Ja juz wybrałam swojego burmistrza w demokratycznych wyborach i nie ide na żadne referendum. Zostaję w domu z dzieciakami.To najlepszy sposob na poparcie Pana Burmistrza Maciaszka.

L jak Lucy
L jak Lucy
8 lat temu

Przeciwko burmistrzowi są synowie i wnuki byłych komunistów z PZPR, ZSL, SD. Odrywanie dupy od koryta boli, co nie?

vicek
8 lat temu

Najwięcej pchają miasto do przodu przeciwnicy rozwoju miasta.
Narzekanie, opluwanie , przeszkadzanie to domena tych co nie chcieli pracować i zostali zwolnieni. Ci najwięcej przeszkadzają i o dziwo znaleźli sobie zwolenników co samodzielnie nie myślą.

hjbjhbjbjk
hjbjhbjbjk
8 lat temu

nie zbierali tych podpsiów w ciągu kilku dni bo u mojego znajomego byli co najmniej ze trzy tygodnie temu więc niech nie gadają głupot.
No widać, że to elektorat burmistrza. Oni na pewno pchną miasto na tory rozwoju.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526