Interesujesz się historią? Jesteś patriotą? Koniecznie przyjdź. To coś dla Ciebie!

Autor: kurier-kolski.pl | 17.05.2016

narodziny1Muzeum Technik Ceramicznych zaprasza na sesję popularnonaukową z okazji 1050-lecia Chrztu Polski „NARODZINY POLSKI”, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka, która odbędzie się już w najbliższy piątek 20 maja 2016 r. o godz. 12:00 w sali obrad Ratusza w Kole. Głównym gościem sesji będzie wybitna archeolog prof. dr hab. Hanna Kóćka-Krenz, odkrywczyni kaplicy Dąbrówki na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, która będzie mówiła o początkach chrześcijaństwa w Państwie Piastów. Interesujesz się historią? Jesteś patriotą? Musisz być na tym wyjątkowym wydarzeniu!

 

Z wykładami wystąpią również:
– ks. prof. dr hab. Józef Szymański – „Rozwój chrześcijaństwa w Wielkopolsce wschodniej po przyjęciu chrztu”.
– dr Makary Górzyński – „Odkrywanie czy pisanie historii ? Wczesnośredniowieczne kościoły na terenie obecnej Wielkopolski wschodniej okiem historyka architektury”.
– prof. dr hab Piotr Gołdyn – „Tysiąclatki” – rozwój sieci szkół w Wielkopolsce Wschodniej jako forma uczczenia Państwa Polskiego”.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu wszystkich chętnych mieszkańców Koła! Wstęp wolny.

Źródło: MTC w Kole

plakat1

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolanka77
kolanka77
8 lat temu

W dniu 14 kwietnia br. miała miejsce w Koninie konferencja na której byli wszyscy prelegenci co będą w Kole, za wyjątkiem Pani Hanny Kocki-Krenz. Tematyka wystąpień też była ta sama. Czy tylko potrafimy małpować po kimś??? Chciałoby się zaśpiewać: „Ale to już było…”

Torent
Torent
8 lat temu

Tematy obejmujące raczej okres po chrzcie Polski. A gdzie wcześniejsze dzieje? Jak Litwini czy Ukraińcy mówili o Polsce? Jak określają Turcy czy Irańczycy? Wróćmy z historią do korzeni. Do Lechistanu.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526