Burmistrz podpisał list intencyjny – będzie lepsze i tańsze oświetlenie ulic [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 16.05.2016

rfrBurmistrz wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego przygotowują się do realizacji projektu kompleksowej modernizacji oświetlenia ulicznego w Kole. Obecne, przestarzałe oprawy ze źródłami sodowymi i rtęciowymi, zużywające duże ilości energii elektrycznej w stosunku do jakości i ilości światła, zostaną wymienione na nowoczesne, ekologiczne oprawy ze źródłami światła w technologii LED. Pozwoli to na spore oszczędności finansowe. W dniu 10 maja burmistrz Stanisław Maciaszek podpisał w kolskim Ratuszu list intencyjny będący pierwszym krokiem do tej modernizacji.

 

Spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu jest spółką, której udziałowcami są w 100% samorządy miast i gmin. Spółka na podstawie zawartych umów ze 110 jednostkami samorządu terytorialnego z terenu województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego, świadczy usługę oświetlania ulic, placów i dróg publicznych, realizując na zlecenie zadania własne gminy, określone w art. 18 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo Energetyczne.

Podpisany w kolskim Ratuszu list intencyjny jest pierwszym krokiem w kierunku kompleksowej modernizacji całego oświetlenia ulicznego w naszym mieście. Co to oznacza dla miasta Koła i jego mieszkańców? Oprócz zupełnie nowej jakości najnowocześniejszego oświetlenia, skierowania światła tam, gdzie powinno ono pomagać użytkownikom dróg i chodników, i możliwości dostosowania ilości światła (a więc również ilości zużywanej energii) do realnych potrzeb, wymiana da Miastu oszczędności finansowe. Oprawy LED są nie tylko super oszczędne, ale też ekologiczne, dbają o środowisko, pozwolą na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery.

list

Obecnie w Kole zamontowanych jest prawie 1800 punktów świetlnych, które łącznie rocznie generują koszty dla Miasta w wysokości grubo ponad milion złotych (zarówno koszty energii, jak i koszty konserwacji, eksploatacji i utrzymania). Po wymianie, według przygotowanych propozycji dla Miasta, koszty te spadną w skali roku o ponad 450.000 złotych, a więc o około 45%. To docelowo pozwoli Miastu nie tylko na uzyskanie znacznych oszczędności, ale również na nowe inwestycje zarówno w oświetlenie – tam, gdzie są takie potrzeby – jak i w inne segmenty działalności Miasta, dzięki wygenerowanym środkom finansowym.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolanka
7 lat temu

Następna śmierdząca sprawa.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526