Będzie nowy, rozbudowany monitoring

Autor: kurier-kolski.pl | 24.05.2016

monitoringTrwają ustalenia odnośnie montażu monitoringu miejskiego w Kole. Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze, a jego poczucie od lat znacząco podnosił monitoring lokalny. Niestety, istniejący system kamer od pewnego czasu nie spełnia już swej roli, dlatego w planie wydatków majątkowych tegorocznego budżetu burmistrz zapisał, a radni zatwierdzili, 200 tys. zł. na rozbudowę monitoringu miejskiego. Dzięki temu znacząco poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta.

 

Rozbudowa monitoringu jest w fazie ustaleń – formalnych, prawnych i technicznych. Burmistrz miasta, wsparty specjalistyczną firmą, prowadzi z Komendantem Powiatowym Policji ustalenia w kwestii miejsc montażu kamer oraz lokalizacji centrum monitorowania miasta.

Pierwsze planowane umiejscowienie rejestratorów dotyczy centrum, zwłaszcza skrzyżowań ulic Toruńska/Broniewskiego/Sportowa, Toruńska/Zielona oraz Sienkiewicza/Włocławska/Szkolna, na których ruch jest nasilony i często dochodzi do zdarzeń. Jednocześnie trwają rozmowy ze spółką oświetleniową dotyczące możliwości montażu kamer na latarniach, na drogach „wylotowych” z miasta.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Ada
Ada
7 lat temu

Od kiedy to burmistrz dba o bezpieczeństwo mieszkańców ? To taki żart prawda ? A kto zwolnił wszystkich strażników ? No chyba nie święty Mikołaj , prawda jest taka że pewnie któryś wlepił burmistrzowi albo komuś z jego rodziny mandat i pojechali , monitoringu domagali się mieszka

mac
mac
7 lat temu

Kiedy przeprosisz za kłamstwa?

edsfgfd
edsfgfd
7 lat temu

Ja proponuję oprzeć monitoring, jak na profesjonalny przystało, o niezależną sieć światłowodową. Może i koszty troszkę większe w porównaniu z systemem opartym o WiFi ale bez wpływu warunków atmosferycznych na jakość i stabilność obrazu.
Odradzam za wszelką cenę wykorzystanie sieci WiFi do tego celu. Bardzo łatwo ją zakłócić.

vicek
7 lat temu

Najwięcej powinno być kamer na skrzyżowaniach i rondach. Można by dodatkowo zarobić na paniusiach za kierownicą jak beztrosko sobie rozmawiają w czasie jazdy przez telefon i bez pasów.

zainteresowany
zainteresowany
7 lat temu

Można wiedzieć jaka to specjalistyczna firma pomaga burmistrzowi w sprawie monitoringu ?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526