W środę kolejne starcie w Sądzie w trybie wyborczym – Burmistrz kontratakuje!

Autor: kurier-kolski.pl | 12.04.2016

maciaszek 2Dziś w Sądzie Okręgowym w Koninie zapadło jedno rozstrzygnięcie, tymczasem to nie koniec sądowych batalii przedreferendalnych. Tym razem to wybroniony z większości zarzutów burmistrz Stanisław Maciaszek wnioskuje do Sądu w trybie referendalnym (przyśpieszonym, 24-godzinnym) o zakazanie rozpowszechniania przez osoby związane z grupą referendalną nieprawdziwych – jego zdaniem – informacji.

 

Wnioskodawca, a więc burmistrz Stanisław Maciaszek, nie zgadza się z wypowiedzią jednego z członków grupy referendalnej w wywiadzie udzielonemym dziennikarzowi lokalnego portalu konińskiego, w którym Wiesław Kotleszka twierdzi, że „w naszej grupie są wszystkie opcje polityczne, począwszy od PiS-u”.

Nieco później, w tej samej rozmowie nagrywanej kamerą, Wiesław Kotleszka wspomina o rozmowie jaką  mieli odbyć z kolskim posłem Leszkiem Galembą (PiS). W piśmie sądowym burmistrz Maciaszek dowodzi, że wszystko jest to nieprawdą i na dowód tego powołał na świadka posła Leszka Galembę oraz przedłożył stosowne nagrania wideo posła Leszka Galemby (PiS) oraz posłanki Pauliny Henning-Kloski (Nowoczesna),  na których są ich wypowiedzi popierające Stanisława Maciaszka, a nie grupę referendalną. Burmistrz dysponuje także dwoma pismami od kolskich struktur partii KORWiN oraz od Nowoczesnej, w których zaprzeczają one popieraniu referendum w Kole, a nawet piszą, że są mu przeciwni i popierają włodarza Koła.

Drugim zarzutem, który stawia Burmistrz Miasta Koła pod Sąd w Koninie, jest podawana publicznie przez Agatę Majtczak, wypowiadającej się w imieniu inicjatorów referendum odwoławczego, informacja o ilości odrzuconych przez Komisarza Wyborczego podpisów. W publicznym wystąpieniu Agata Majtczak powiedziała, że było to 21 podpisów, tymczasem z protokołu Komisarza Wyborczego wynika, że takich zakwestionowanych podpisów było więcej – 34.

Czego będzie się w związku z tym domagał burmistrz Stanisław Maciaszek?

Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że burmistrz wnioskuje o zakazanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, nakazanie przez Sąd opublikowania sprostowania ich oraz nakazanie przekazania kwoty 5.000 zł. na rzecz organizowanej przez Urząd Miejski w Kole imprezy dla dzieci zaplanowanej na długi weekend majowy, w dniu 2 maja br.

Po zakończeniu rozprawy będziemy informować o jej rozstrzygnięciach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo wie lange neu status

lovoo fake check lovoo anmeldung geht nicht http://lovooeinloggen.com/

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Zobaczcie tak wszyscy niby narzekali cale 8 lat wczesniej ze jest zle a nic nie zrobili zeby bylo lepiej a teraz jak czlowiek chce lepiej i uczciwie to chce sie go odwolac.gdzie tu logika.Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze.

Mirosław
Mirosław
8 lat temu

Panie Burmistrzu tylko tak dalej walczyć z tą sitwą układów układzików w mieście Kole.A może Pan Drożdż wypowie się jakie to układy się urwały wyceny mieszkań itp….
Panie burmistrzu walczmy o nasze KOŁO.

ed
ed
8 lat temu

O czym Ty piszesz Arleta??? Przeciez długi są i będą spłacane co roku w każdym budżecie miasta przez wiele lat. To jest obowiazek radnych i burmistrza.

blabla
blabla
8 lat temu

vacek gdzie wyprowadza z długów jak narazie zaczął chyba od zawieszenia spłaty długów a spłacanie długów to była jego obietnica wyborcza jak dobrze pamiętam…

vacek
8 lat temu

Kolanie !!! czy nie widać wyraźnie nagonki na Burmistrza ? Za to że wyprowadza nasze miasto z długów poprzedników ? Walczy z sitwą i korupcją nie wchodzi w układy ? Chcecie powrotu sitwy ? Jak p. Maciaszek ma się wykazać jak Rada wcale mu nie pomaga? Straszenie że Geotermia to amoniak czy freon, że będzie drogo? Bzura. Co roku spółdzielnia w blokach podnosi opłaty i dobrze?
Nie dajcie się podpuszczać.

creed
creed
8 lat temu

A kto to jest ten prawnik co reprezentuje grupe referendalną?
Jakas znajoma twarz.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Co do P. Skupin Lechu trzeba widziec tez druga strone medalu.To obiecujaca prawniczka ale ciagle mloda i malo doswiadczona.Nie przeceniajcie jej mozliwosci.

Lech W.
Lech W.
8 lat temu

Pani Daria Skupin warta jest wszystkich pieniedzy.
Posiadanie kogos takiego jako radcy prawnego -w nielatwej sytuacji burmistrza- to dla niego prawdziwy skarb.
To nie jest wlazidupstwo, poniewaz pisze anonimowo, ale trzezwa i rzetelna ocena dzialania tej Pani.
Czy sie to komus podoba czy nie, ludzi nalezy oceniac chlodno a przede wszystkim bezemocjonalnie.

Lech W.
Lech W.
8 lat temu

A ja sie przyłączam.

wiosenka
wiosenka
8 lat temu

przyłanczam się do serdecznych życzeń dla Pana Burmistrza
miasta Koła

Janusz
Janusz
8 lat temu

To jest Burmistrz, godny piastowania tego stanowiska, w naszym mieście. Wreszcie jest gospodarz i rządzi sercem i rozumem dla korzyści wszystkich mieszkańców. Panie Burmistrzu należy dalej robić swoje i nie zwracać uwagi na tych, którym chodzą mżonki po głowie, o powrocie starego. Starego – kiedy to nic się nie działo, a elicie żyło się tylko lepiej.
Ale nie maja co marzyć – sprawiedliwość jest po naszej stronie i ona zwycięży. Życzę dalszych sukcesów.

kkk
kkk
8 lat temu

brawo Panie Burmistrzu!! tak trzymać!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526