Punkt informacyjny BUS 500 PLUS przyjechał do Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 19.04.2016

IMG_1823Wczoraj po południu, w ramach sztandarowego programu rządowego „Rodzina 500+”, pojawił się z wizytą w Kole „BUS 500 PLUS”, a więc mobilny punkt informacyjny. Pracownicy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, którzy nim przyjechali, odwiedzili siedzibę Wydziału Świadczeń Rodzinnych MOPS w Kole przy ul. Dąbskiej 40, aby móc bezpośrednio porozmawiać z osobami uprawnionymi do pobierania tego nowego świadczenia wychowawczego. Przy BUSie 500 PLUS spotkaliśmy też kolskiego posła PiS Leszka Galembę oraz Naczelniczkę Wydziały Spraw Społecznych UM Katarzynę Jaroszewską.

 

BUS 500 PLUS przyjechał do Koła w ramach rządowego programu wsparcia polskich rodzin. Przypomnijmy, że od kwietnia w gminnych punktach przyjęć lub przez internet można składać wnioski o comiesięczne 500-złotowe dofinansowanie na drugie i każde kolejne dziecko.

IMG_1827

IMG_1831

Pracownicy socjalni Urzędu Wojewódzkiego z Poznania spotkali się z osobami, które potrzebują jeszcze informacji, pomocy i wsparcia w aplikowaniu o środki, pomagali wypełnić wniosek, odpowiadali na pytania i wyjaśniali wątpliwości. Polecali korzystanie ze specjalnie uruchomionej infolinii.

IMG_1870

IMG_1857

IMG_1855

Przy pojeździe pojawił się nasz kolski poseł PiS Leszek Galemba wraz w szefową Wydziału Spraw Społecznych UM Katarzyną Jaroszewską, którzy rozmawiali z pasażerami BUS-a oraz odwiedzili Wydział Świadczeń Rodzinnych MOPS, jego pracownice i dyrekcję. Była to także okazja do kilku rozmów z mieszkankami naszego miasta, które przyszły skorzystać z informacji lub złożyć wnioski.

Podczas wizyty busa 500 plus przyszedł też czas na podsumowanie pierwszych dwóch tygodni funkcjonowania programu rządowego wsparcia dla rodzin. Jak dowiedział się od pracownic MOPS kolski parlamentarzysta, dotychczas w samym Kole wnioski złożyło 920 matek, a szacuje się, że do świadczenia 500+ uprawnionych w naszym mieście jest około 2.200 osób.

IMG_1862

IMG_1867

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526