Pomóżmy dzieciom autystycznym – jest ich wśród nas coraz więcej!

Autor: kurier-kolski.pl | 27.04.2016

IMG_9554W ramach propagowania wiedzy na temat autyzmu 21 kwietnia br., w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Mikołaja w Kole, odbyło się bezpłatne szkolenie dla rodziców dzieci  z autyzmem, nauczycieli i wychowawców pt.”Autyzm nie musi być wyrokiem”. Szkolenie zorganizowane zostało dzięki współpracy Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja” z Kalisza oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ”Przyjaciele Świętego Mikołaja” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kole .

 

Szkolenie prowadził Prezes Zarządu Fundacji – Piotr Tomankiewicz oraz Joanna Dolna -pedagog specjalny. Obydwoje są rodzicami dzieci z autyzmem. Prelegenci dzielili się wiedzą i doświadczeniami na temat pierwszych kroków po diagnozie autyzmu, terapii stosowanych w pracy z dziećmi z autyzmem oraz pokonywania społecznych stereotypów. Omówiono również rolę diety w żywieniu osób z autyzmem i sposoby jej wprowadzania.

IMG_9552

Szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony rodziców, jak i osób codziennie pracujących z dziećmi z autyzmem. Świadczy to o potrzebie powszechnego uświadamiania wiedzy  czym jest autyzm, jak funkcjonują dzieci z autyzmem i jak możemy im pomóc. W czasie przerwy uczestnicy mogli zapoznać się  z bogatym księgozbiorem dotyczącym problematyki autyzmu prezentowanym przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Kole.

IMG_9565

Aby szkolenie mogło dojść do skutku niezbędna była współpraca wielu osób. Dlatego za naszym pośrednictwem Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla  wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg  spotkania, poświęcając swój wolny czas.

Źródło: SOSW w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526