Plener malarski SOSW w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 27.04.2016

DSC01880W ramach projektu „Różni, ale równi w sztuce”, który realizowany jest w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Mikołaja w Kole pod patronatem Fundacji PKO Banku Polskiego, odbył się plener malarski.

 

W piątkowe przedpołudnie – 22 kwietnia 2016r – wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole odwiedzili uczniowie kolskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 5, aby wspólnie wziąć udział w plenerze malarskim, który przygotowali nauczyciele SOSW w Kole. Profesjonalną opiekę artystyczną sprawował Jacek Chodorowski, plastyk z Zespołu Szkół Plastycznych w Kole.

DSC01826

Na placu przed budynkiem Internatu, z którego doskonale widać kolskie zabytki: Klasztor Ojców Bernardynów, Kościół Farny i dawny Sejmik „zaroiło się” od młodych malarzy, próbujących przedstawić na płótnie piękno wiekowych budowli lub budzącej się do życia przyrody. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania uczniów z podstawami malowania w plenerze oraz materiałami i narzędziami, z których będą korzystać. Po krótkim wprowadzeniu w arkany malarstwa plenerowego przyszła pora na najbardziej wyczekiwany moment – działania praktyczne. Młodzi artyści wybrali odpowiednie dla siebie stanowiska pracy. Następnie wyposażeni w sztalugi, blejtramy, pędzle, palety i farby przystąpili do twórczej pracy. Okazało się, że początkujący artyści doskonale poradzili sobie z niełatwą techniką malowania farbami akrylowymi. Powstały piękne obrazy, które będzie można podziwiać 10 maja 2016 roku w Miejskim Domu Kultury w Kole na wystawie towarzyszącej koncertowi podsumowującemu projekt „Różni, ale równi w sztuce”.

DSC01819

W trakcie pleneru opiekunowie przybliżyli uczniom historię utrwalanych na płótnach zabytków i opowiadali różne ciekawostki z nimi związane. Po wytężonej pracy zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przy filiżance ciepłej i aromatycznej herbaty. Zajęcia plastyczne zakończyły się prezentacją namalowanych obrazów i wspólnym zdjęciem.

Plener malarski w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Mikołaja w Kole został bardzo ciepło przyjęty przez jego uczestników. Umożliwił  podopiecznym i ich rówieśnikom z kolskich szkół podstawowych pracę na atrakcyjnym i w pełni profesjonalnym materiale plastycznym. Atmosfera i zaangażowanie uczniów sprawiły, że udało się połączyć twórczą pracę i wspaniałą przygodę z ideą integracji rówieśniczej.

Źródło: SOSW w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526