Osiem medali zawodników Kolskiego Klubu Sportów Walki

Autor: kurier-kolski.pl | 13.04.2016

30947_dsc04988Ośmiu zawodników i osiem medali. Takim bilansem zakończyli start w I Mistrzostwach Polski Centralnej Oyama Karate w Kumite – Ślesin 2016, zawodników Kolskiego Klubu Sportów Walki. 

 

Gospodarzem zorganizowanych 9 kwietnia w hali Gimnazjum im. M. Kopernika, w Ślesinie zawodów, był Koniński Klub Sportowy CENTRUM Oyama Karate, na czele z sensei Wiesławem Lewandowskim 3 dan i sensei Zbigniewem Lewandowskim 1 dan. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym z podziałem na wiek, płeć i wagę startujących. Wystartowało w nim 80 zawodników z Konina, Koła, Turku, Kłodawy, Torunia, Darłowa, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Stargardu Szczecińskiego i Legionowa.

30942_dsc04951

Kolski Klub reprezentowało 8 zawodników. W gronie tym, po raz kolejny, obok doświadczonych zawodników – Joanny Janiak, Mikołaja Michalaka i Arkadiusza Wojewody – sensei Krzysztof Wojewoda umieścił 5 debiutantów. Po raz pierwszy w konkurencji Kumite, na matę wyszli: Dominik Oksiak, Kacper Jóźwiak, Maciej Zieliński i Tobiasz Mikołajczyk, tocząc ładne walki w kategorii Młodzik, oraz Mikołaj Karasiński w kategorii Junior. Wszyscy zawodnicy wykazali się dobrym przygotowaniem, zdobywając  medale. Na szczególne wyróżnienie zasługują sempai Joanna Janiak i Arkadiusz Wojewoda, którzy wygrali swoje kategorie, a ich walki finałowe były ozdobą turnieju. Sensei Krzysztof Wojewoda pełnił funkcję sędziego zawodów. Zarząd KKSW składa serdeczne podziękowania Gminie Miejskiej Koło i Zarządowi Powiatu Kolskiego za wsparcie wyjazdu zawodników.

30936_dsc04830

30935_dsc04812

30937_dsc04847

Wyniki naszych reprezentantów

  • I miejsca  – Joanna Janiak, Arkadiusz Wojewoda, Tobiasz Mikołajczyk
  • II miejsce – Kacper Jóźwiak
  • III miejsca –Mikołaj Michalak, Mikołaj Karasiński, Maciej ZiółkowskiDominik Oksiak

Źródło: KKSW

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526