Na nieużytkach powstanie nowe osiedle mieszkaniowe?

Autor: kurier-kolski.pl | 27.04.2016

nagórnaJak informuje na swojej stronie internetowej UM w Kole, z inicjatywy burmistrza Stanisława Maciaszka nowe oblicze może zyskać zaniedbany od kilkudziesięciu lat teren na osiedlu Nagórna, przy ul. Cegielnianej. Włodarz zainteresował się tą 3,5-hektarową, należącą do miasta działką, na której kiedyś istniała (dziś całkowicie zrujnowana) cegielnia. Obecnie większość tego terenu od wielu lat porasta bujny chwast. Ale to wkrótce może się zmienić dzięki zabiegom burmistrza. Radni poparli te działania zmianą planów zagospodarowania tego rejonu miasta.

 

Na tak zwanej „górce”, przy ul. Cegielnianej w Kole, nasze miasto jest właścicielem gruntu o wielkości 3,5 hektara, który od bardzo wielu lat faktycznie jest nieużytkiem.  Niewykorzystany teren zwrócił uwagę burmistrza Stanisława Maciaszka, który – w ramach porządkowania naszego miasta – postanowił zmienić oblicze zapomnianej miejskiej działki.

nagórna 2

Znalazł się chętny developer, z którym burmistrz podpisał list intencyjny w sprawie wybudowania w tym miejscu osiedla mieszkaniowego wraz z terenem handlowo-usługowym, parkingami i parkiem jordanowskim. Dzięki temu wiele kolskich rodzin, które nie mają własnego lokalu, będzie mieć szansę na polepszenie swoich warunków mieszkaniowych. Jest to także szansa na zmniejszenie się kolejek osób oczekujących na przyznanie mieszkania komunalnego.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Ada
Ada
7 lat temu

Brawo oddajmy wszystko za darmo , faktycznie straszne to musiały być zabiegi aby ktoś wziął za darmo 3.5 h gruntu w takim miejscu , oddamy grunty , on wybuduje mieszkania i sprzeda je , a miasto będzie miało nic………… kolejka do mieszkań komunalnych będzie jak była a deweloper zarobi na baranach kolskich , Ludzie przecież to nie jest normalne aby mienie społeczne , nasze oddawać komuś za darmo , Gdzie są obiecane mieszkania komunalne ? Gdzie te miejsca pracy ? Całe te inwestycje przypominają nam AUTOSTRADĘ która sprzedali Kulczykowi , tu zapewne będzie podobnie

sadfa
sadfa
7 lat temu

Wsrod oczekujacych na mieszkania komunalne jest wiele rodzin co wcale nie sa biedne i jak beda miec perspektywe czekania na lokal komunalny kilka lat chetnie skorzystaja z mozliwosci wziecia na kredyt mieszkania wlasnosciowego. Pamietam jak budowane byly w Kole bloki KTBSu to duzo rodzin z list oczekujacych poszlo tam a czynsz w nich siega nwet 1000 zotych i jak widac stac tych ludzi bylo.

kkk
kkk
7 lat temu

zwróć proszę uwagę, ze nie każdy mieszkaniec Kola czeka na mieszkanie komunalne. jest wiele osob, które chciałyby kupic mieszkanie ale za rozsadna cene a nie jak obecnie za blisko 4tys za m2. rozumiem, ze nie rozladuje to 'kolejki’ po mieszkania komunalne ale zapewne pomoze ludziom, którzy chcą kupic mieszkanie na wolnym rynku.

Do "kkk"
Do "kkk"
7 lat temu

Prosiłabym o uwazne przeczytanie mojego posta, a potem o wypowiedź. Napisane jest w artykule, że dzięki tym mieszkaniom jest szansa na zmniejszenie się kolejek osób oczekujących na mieszkanie komunalne. To oczywista bzdura bo osoby oczekujące mieszkań komunalnych nie czekałyby na nie, gdyby mogły sobie kupić takie mieszkanie nowe od dewelopera za 3-4 tysiące za metr.

Totalną bzdurę wypisuje ktoś w urzędzie za to odpowiedzialny.
Pozdrawiam

kkk
kkk
7 lat temu

do kolanka – a po ile bys chciała kupic mieszkanie? 100 zl za metr będzie ok? takim ludziom jak Ty nigdy się nie dogodzi, cokolwiek by się dzialo zawsze znajdziesz dziure w całym.

kolanka77
kolanka77
7 lat temu

„Dzięki temu wiele kolskich rodzin, które nie mają własnego lokalu, będzie mieć szansę na polepszenie swoich warunków mieszkaniowych. Jest to także szansa na zmniejszenie się kolejek osób oczekujących na przyznanie mieszkania komunalnego”.

Tak się zapytam kto pisał te bzdury w Urzędzie?? Przecież tych co czekają na lokale komunalne nie będzie stać na mieszkania deweloperskie po 3-4 tysiące złotych za metr.
Kto kupi te mieszkania????

kolo
kolo
7 lat temu

Kolejne urojenie burmistrza. Nie ma szans na wybudowanie osiedla mieszkaniowego w cenie za metr kwadratowy, którą by mogli zapłacić bezrobotni mieszkańcy Koła. Kolejne odtrąbienie pozornego sukcesu.

kkk
kkk
7 lat temu

oby wypalilo! temu miastu bardzo potrzeba nowych mieszkan bo cena metra2 jest horrendalna..

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526