Dziś Acoustic Walk Festival w MDK!

Autor: kurier-kolski.pl | 08.04.2016

festivalIndie-folk, ballady, country-folk… po prostu AKUSTYCZNIE… Dziś o godzinie 19.30 na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kole rozpocznie się Acoustic Walk Festival. Zagrają: Anders Macolmsson ze Szwecji, Henry David’s Gun z Polski, Teddy Jr. z Holandii oraz Sasha Boole z Ukrainy. Szykuje się niesamowita uczta muzyczna! Ostatnie bilety są jeszcze do nabycia w MDK.

Anders Malcolmsson [Szwecja]

Spokojny Szwed, z Sölvesborg, znajdującego się po drugiej stronie Bałtyku.

Od wielu lat pasjonuje się muzyką w wielu jej wymiarach, w jego repertuarze znajdują się folkowe piosenki irlandzkie, szwedzkie, ballady, poezja śpiewana i standardy muzyki rozrywkowej w jego własnych aranżacjach na gitarę. Duża liryczność, ogromny spokój piosenek to jedna strona wykonań Andersa, druga to zawadiacki klimat – Anders śpiewa także szanty i piosenki żeglarskie, często koncertuje a z zespołem „Shantyfive”, którego jest liderem.

Jest przykładem artysty-amatora, który z ogromną wrażliwością kocha i popularyzuje różne folkowe brzmienia, co znajduje swoje odzwierciedlenie w jego pasji muzycznej, dotykającej także przestrzeni symfonii i chórów. Anders należy do Szwedzkiego Stowarzyszenia Muzycznego „VisansVänner”, śpiewa także w chórze „Tonsättarna” w Olofström. Anders gościł już w Kole we wrześniu 2013 r. w ramach współpracy z kolskim chórem „Lutnia”. Zagra z nim gościnnie 3-4 utwory Marceli Uciński (flet, harmonijka ustna, tuba) i 2 utwory – Natalia Drzewiecka (śpiew, gitara).

 

Henry David’s Gun [Polska]
Niebagatelna mieszanina czegoś z pogranicza muzyki filmowej, akustycznej, trochę w klimacie Nicka Cave’a, Bon Iver. Henry David’s Gun – trio, które tworzy muzykę z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Pozostaje przy tym wierny czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki. Relacje między ciszą a dźwiękami tworzą w Henrym David’s Gun nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem.
Teddy Jr. [Holandia]
To świetny holenderski songwriter. Koncertując przemierzył pół Europy. Grał m. in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m.in. jako support przed New Model Army i Peterem Gabrielem. Występował też na kilku festiwalach w naszym kraju. Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. Teddy Jr. wystąpi w duecie – ze świetnym akordeonistą Pawłem Cieplakiem. Będzie energia, będą dobre teksty i dobre melodie.
Sasha Boole [Ukraina]
To jeden z ciekawszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten z whisky, opowieściami i ciągłą podróżą. Jesli ktos lubi Boba Dylana, Johnny’ego Casha czy Neila Younga, z wielka przyjemnością posłucha także Sashe. Artysta gra na gitarze, banjo i harfie. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie. Sasha zagrał setki koncertów. W Polsce miał swoje trasy, ale grał też wspólne koncerty z takimi artystami jak CeZik & KlejNuty, Król, Lilly Hates Roses, Lao Che, Peter J. Birch i Strachy Na Lachy.

Źródło: MDK w Kole

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
niczniczyporuk
niczniczyporuk
8 lat temu

Smaczek 🙂 zwłaszcza pan Marceli, którego pamiętam zwłaszcza za to jak zabraniał swojej córce muzykowania 🙂 dopiero p. Halina Go przekonała, że nie gryzę;)

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526