CBA wkroczyło do siedziby Wodociagów

Autor: kurier-kolski.pl | 08.04.2016

cba1Wczoraj w godzinach rannych funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Poznania weszli na teren miejskiej spółki MZWiK w Kole. Funkcjonariusze wkroczyli do biurowca firmy, gdzie prowadzili działania operacyjne.

 

Funkcjonariusze CBA z Poznania weszli do biur kolskich Wodociągów w związku z podejrzeniami nieprawidłowości w działalności spółki w okresie ostatnich lat.

cbalogoZapytany przez nas o sprawę rzecznik centrali CBA z Warszawy odpowiedział: „Uprzejmie informuję, że Centralne Biuro Antykorupcyjne w tej sprawie prowadzi czynności analityczne. Na tym etapie nie przesądzamy czy doszło do ewentualnego złamania lub naruszenia prawa. Są to wszystkie informacje jakie możemy w tej chwili przekazać.”

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) jest służbą specjalną powołaną do zwalczania korupcji w życiu publicznym i gospodarczym, w szczególności w instytucjach państwowych i samorządowych, a także do zwalczania działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa.

Gdy uzyskamy więcej informacji o działaniach służb specjalnych w spółce MZWiK, będziemy na bieżąco o tym informować naszych Czytelników.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
fdwf
fdwf
8 lat temu

Co ciekawe nie masz pojecia o czym piszesz. MZWiK to spółka i jako taka ma duza samodzielnosc a jej prezes ma możliwosc podejmowania takich decyzji finansowych w opraciu o budzet firmy bez zgody Rady Miejskiej.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

A ty Arleta nie masz co robic?

co ciekawe
co ciekawe
8 lat temu

Na ostatniej sesji okazało się ze nowy Prezes z Turku wydał ponad 100 tys zł na dokumentacje Oczyszczalni ścieków bez zgody Rady Miasta, więc wizyta CBA nie powinna dziwić. Całe szczęście że 22 maja jest referendum.

blabla
blabla
8 lat temu

Dziwne rzeczy się dzieją, za poprzedniego prezesa pisano, że mamy drogą wodę… „Obalamy mit o taniej wodzie” jakoś tak brzmiał tytuł artykułu a obecny prezes na ostatniej sesji oznajmia, że mamy za tanią wodę… czy to nie dziwne ? jak widać chyba wszystko zależy od sytuacji…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526