Burmistrz spotkał się z mieszkańcami na osiedlu Kolejowa [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 11.04.2016

spotkanieZgodnie dewizą burmistrza Stanisława Maciaszka „Słuchać mieszkańców, zmieniać Koło”, w piątek, 8 kwietnia br., odbyło się kolejne z cyklu spotkań z kolanami, którzy dzięki temu mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z włodarzem oraz mogli zadać szereg pytań. Tym razem burmistrz wybrał się z wizytą na osiedle Kolejowa, do Zespołu Szkół nr 2 – Szkoły Podstawowej nr 5. Było to pierwsze w historii naszego miasta spotkanie Burmistrza Miasta Koła w tym rejonie miasta.

 

Wyjątkowo tłumnie przybyli kolanie do stołówki szkoły przy ul. Kolejowej (około 150 osób), a samo spotkanie trwało około 2 godzin. Wraz z burmistrzem Stanisławem Maciaszkiem do dyspozycji mieszkańców byli: radca prawny UM Daria Skupin, Naczelnik Wydz. Rozwoju Miasta Grzegorz Smoleński, prezes spółki miejskiej MZWiK Krzysztof Sobczak oraz prezes spółki miejskiej MZUK Andrzej Pogoda.  Na sali w zebraniu uczestniczyła duża grupa radnych miejskich. Gościem specjalnym był nasz kolski Poseł na Sejm RP Leszek Galemba. Spotkanie prowadził Asystent Burmistrza Mariusz Kozajda.

Obejrzyj fragment spotkania burmistrza Maciaszka z mieszkańcami:

Głównym tematem, który zdominował spotkanie i przez długi czas przewijał się podczas zebrania, była budowa niedaleko osiedla Kolejowa pierwszej w Polsce Elektrociepłowni Geotermalnej. Pewna grupa mieszkańców wyrażała swoje zaniepokojenie ich zdaniem zbyt dużą bliskością inwestycji od bloków. Burmistrz Maciaszek poinformował, że by uspokoić mieszkańców, po rozmowach z inwestorem zapadła decyzja o przesunięciu nowej elektrociepłowni z wcześniej planowanej lokalizacji bardziej stronę torów, na działkę należącą do PKP, gdzie obecnie znajduje się bocznica kolejowa. W ten sposób nie tylko znajdzie się ona dalej od bloków, ale też nie będzie potrzeby likwidacji placu opałowego MZEC-u oraz uniknie się likwidacji większości garaży, w których mieszkańcy osiedla parkują swoje pojazdy. Tych, którzy wyrażali zaniepokojenie przyszłością swoich „blaszaków” burmistrz zapewnił, że nawet jeśli planowana inwestycja spowoduje konieczność likwidacji kilku garaży, Urząd Miejski dołoży wszelkich starań, by ich właścicielom zaproponować inny plac, na którym będą mogły stanąć. Na pewno nie stanie się tak, że ktokolwiek pozostanie bez pomocy i wsparcia. Burmistrz Maciaszek zapewniał zebranych, że planowana budowa Elektrociepłowni Geotermalnej jest najbardziej możliwym z ekologicznych rozwiązań i nie będzie ona stwarzać żadnego niebezpieczeństwa dla pobliskiego osiedla. Na pytania o przyszłe ceny ciepła przypomniał, że cenę tę ustala Urząd Regulacji Energetyki w Warszawie, a więc nie ma możliwości żadnych niekontrolowanych podwyżek jak to się nieraz słyszy. Ta inwestycja będzie za to ogromnym impulsem dla rozwoju całego miasta Koła. „Szanowni Państwo, ja szanuję mieszkańców i dla mnie dobro mieszkańców jest najważniejsze. I chcę, żeby to nasze Koło było dobrze postrzegane przez mieszkańców i przez przyjezdnych. Ja też tu w mieście mieszkam i chcę w dalszym ciągu mieszkać, i zależy mi na tym, żeby miasto się rozwijało.” – powiedział między innymi Burmistrz.

spotkanie2

Na spotkaniu było wyraźnie widać dwie grupy mieszkańców – nastawionych pozytywnie do działań burmistrza i wspierających je oraz tych, którzy są im przeciwni. Dlatego na zakończenie głos zabrał poseł Leszek Galemba, który powiedział: – Ktoś, kto nie szanuje drugiego człowieka, nie szanuje sam siebie. Ja apeluję do państwa jako poseł Rzeczypospolitej: więcej szacunku do drugiego człowieka! Jesteśmy mieszkańcami tego miasta, a tyle nienawiści jeden przeciwko drugiemu. Przecież to państwo wybraliście radnych i oni reprezentują mieszkańców naszego miasta Koła. To pan burmistrz został wybrany i on reprezentuje to miasto, i razem z Radą Miasta podejmuje decyzje. Na to była zgoda! Szanujmy się, bo tylko zgoda buduje. Święty Jan Paweł II mówił nam: „Nigdy jeden przeciwko drugiemu”. I musimy o tym pamiętać. Wszyscy jesteśmy katolikami, chrześcijanami, idziemy do kościoła, modlimy się, a tu taka nienawiść jeden wobec drugiego? Merytorycznie odnośmy się do spraw, a nie jeden przeciwko drugiemu.

Już zaplanowane jest kolejne spotkanie burmistrza Stanisława Maciaszka z mieszkańcami, tym razem na osiedlu Płaszczyzna, w sali kinowej MDK, w piątek, 22 kwietnia br. o godzinie 18.00.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lok
lok
8 lat temu

na spotkanianiu nic ciekawego nie wyjasniono maslo maslane szkoda czasu i pieniedzy nedzny obraz kola .mlodzierz wyjechala zostali emeryci

vacek
8 lat temu

Ciekawe że na spotkaniach z Burmistrzem poruszane są te same tematy przez trzy etatowe osoby. Jedna to zezowate szczęście co wszystko wie najlepiej. Druga to opowiada odżulach co sam jest jak dżul, może dlatego że nie nadawał się za Strażnika? A trzecia to anonim co się chowa za plecami innych i marudzi o amoniaku, freonie o zatruciach nie mając pojęcia jak działa Geotermia.

Mira
8 lat temu

A ja pamiętam. Widocznie ty nie chodziłaś.

KOLANKA
KOLANKA
8 lat temu

Uważam cieszmy sie,że Pan Maciaszek chce z nami rozmawiać.,bo kto widział jakieś spotkania z mieszkańcami za Drożdzewskiego przez wczesniejsze 8 lat? Ja nie pamietam żadnych spotkań z mieszkańcami.Wy pamietacie?

wdech
wdech
8 lat temu

Ludziskom i tak nic nie dopasuje bo jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził.A Koło przy tym jest specyficzne.Na pewno zgodzicie sie w tym ze mną.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Jedsyny burmistrz ktory tak spotyka sie z ludzmi a nie ucieka przed nimi.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526