Zwycięstwo Olimpii z Piastem Kobylin

Autor: kurier-kolski.pl | 14.03.2016

Resize of IMG_3856Mecz inauguracyjny rundy wiosennej sezonu 2015/2016 Olimpia Koło rozegrała na wyjeździe w Kobylinie z tamtejszym Piastem. Mecz odbył się w niedzielę 13 marca o godzinie 14:00. Olimpijczycy wygrali na gorącym terenie w Kobylinie 2:0, a dwie bramki z rzutu karnego zdobył kapitan drużyny Mariusz Nieznalski.

Wiadomo było od samego początku, że mecz do łatwych nie będzie należał, ponieważ obydwie drużyny walczą o ligowy byt. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszej drużyny, która została przypieczętowana bramką w 45. minucie. Po świetnym podaniu Jaroszewskiego do Marańdy, ten ostatni znalazł się sam na sam z bramkarzem i został sfaulowany przez jednego z obrońców. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę, pewnym silnym strzałem zamienił kapitan kolskiej Olimpii Mariusz Nieznalski. Po zmianie stron, pomimo, że goście grali w osłabieniu gra się wyrównała. W 90. minucie po dośrodkowaniu jeden z obrońców Piasta dotknął piłkę ręką w polu karnym. Sędzia po raz drugi pokazał 11 metr. Do piłki ponownie podszedł kapitan Olimpii Mariusz Nieznalski i ustalił wynik tego spotkania na 2:0.

– Do Kobylina jechaliśmy z silną wolą zwycięstwa i cel osiągnęliśmy. Zdobyliśmy 3 punkty i oddaliliśmy się trochę od strefy spadkowej. Myślę, że z każdym meczem będzie lepiej i sprawimy swoim kibicom niejedną niespodziankę – powiedział kolski bombardier Jarek Kawka.

Skład Olimpii: Bartosz Kordylewski, Piotr Rutkowski, Radosław Urbaniak, Eryk Lisiak, Dawid Wiśniewski, Sylwester Śliga (85’ Piotr Andrzejczak), Mariusz Nieznalski, Kamil Jaroszewski, Przemysław Pawlak (88’ Kamil Budynek), Piotr Marańda, Jarosław Kawka (75’ Michał Kozajda).