Zbliża się Wielkanoc, więc w Muzeum powstają palmy wielkanocne

Autor: kurier-kolski.pl | 07.03.2016

7W Muzeum Technik Ceramicznych w Kole trwają warsztaty tworzenia ozdobnych, wielobarwnych palm wielkanocnych. Panie Teresa Brzoska i Małgorzata Kubiak cierpliwie i z uśmiechem pokazują dzieciom z kolskich szkół podstawowych jak z różnokolorowej bibuły i innych dostępnych materiałów można stworzyć przepiękne kwiaty do zdobienia palm.

Najnowsza propozycja edukacyjna kolskiego Muzeum cieszy się dużym zainteresowaniem. Pomysłodawczynią i „mistrzynią” jest kolska radna Teresa Brzoska, która oprócz znanego zamiłowania do społecznikostwa równocześnie jest niezrównana w wyczarowywaniu pięknych kompozycji kwiatowych z bibuły. Kwiaty powstałe w ten sposób, wychodzące z rąk Pani Teresy, wyglądają jak żywe, a nieraz może nawet lepiej niż żywe.

IMG_0836

IMG_0838

IMG_0841

IMG_0845

IMG_0850

W warsztatach uczestniczyły trzy grupy uczniów. Ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza są uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką Małgorzaty Śniegockiej, Anny Machowicz i Joanny Starosty, a ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego dziewczynki z nauczycielką plastyki Elżbietą Olejniczak.

1

2

3

4

Dzieci jak zwykle wykazały się niesamowitym zapałem, wyobraźnią i kreatywnością ucząc się nowych umiejętności zgodnych z polską regionalną tradycją. Wykonane przez nie dzieła ubarwią i urozmaicą ozdoby Niedzieli Palmowej.

6

9

8

Źródło: MTC i UM w Kole  

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anita
Anita
8 lat temu

Brawo muzeum, brawo pani Brzoska ,świetna sprawa, tak trzymać!

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Super zajecia i piekna edukacja młodzieży.Gratulacje!

Kolanka
Kolanka
8 lat temu

Piękne!!!!!

lizus
lizus
8 lat temu

A co to? Redaktor żyje?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526