Olimpia stępiła szpony Orła Koźmin

Autor: kurier-kolski.pl | 29.03.2016

Resize of IMG_4010Szczęśliwą rękę ma nowy trener Olimpii, były zawodnik tej drużyny, Hubert Powietrzyński, bowiem pod jego kierownictwem Olimpia nie przegrała jeszcze meczu. W wielkanocną sobotę wręcz  stępiła szpony Orla Koźmin wygrywając z trzecią drużyną w tabeli 3:1 (0:0).

Gole dla barw Olimpii zdobyli: w 53.minucie, po solowej akcji,  Piotr Marańda,w 73. Mateusz Zaborski  i  dwie minuty potem wprowadzony na zmianę Przemysław Pawlak podwyższył na 3:0. Dla Orła bramkę w zamieszaniu podbramkowym strzelił w 85.minucie Bartłomiej Ziębiński, ustalając  tym samym wynik meczu na 3:1.

Resize of IMG_4018

Resize of IMG_4008

Pierwsza połowa spotkania to niewątpliwie przewaga gości, ale defensywa gospodarzy nie pozwoliła sobie strzelić gola. W drugiej odsłonie sytuacja jakby się odwróciła – to właśnie kolanie nadawali ton grze, gdzie udało się strzelić 3 bramki. Obiektywnie należy stwierdzić, że goście to całkiem przyzwoita drużyna, a że w pierwszej połowie byli bliscy zdobycia prowadzenia, to tylko wina ich umiejętności. Trzecie miejsce w tabeli to nie przypadek, to sztuka wykorzystywania sytuacji.

Po meczu Jarek Kawka powiedział:  – Pierwsza połowa niewątpliwie należała do drużyny Białego Orła Koźmin, ale stworzone sytuacje trzeba wykorzystywać. Druga odsłona to  już do nasza przewaga, co udowodniliśmy aplikując przeciwnikowi 3 bramki. Myślę, że właśnie taką Olimpię chcieliby oglądać nasi kibice jak tą z drugiej połowy.

Resize of IMG_3999

Sędziowali bez zastrzeżeń arbitrzy z Leszna w składzie: Jakub Tyliński jako główny, asystenci: Przemysław Gruszkiewicz i Krystian Chwaliszewski .

DSCF3441

Skład Olimpii: Łukasz Szymański, Piotr Andrzejczak ( 70 Przemysław Pawlak), Kamil Budynek, Eryk Lisiak, Mateusz ZaborskiKamil Jaroszewski ( 80’ Jarosław Kawka), Paweł Powietrzyński, Piotr Marańda ( 85’ Mateusz Kamiński),  Mariusz Nieznalski (kapitan), Sylwester Śliga ( 75’ Michał Rutkowski), Ariel Szczesiak.

Tekst i foto: Michał Chojnacki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526