Inspiracja – poezja na Wielkanoc [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 26.03.2016

piosenkaWielkanoc to czas pokoju i odrodzenia. Wszyscy pragniemy wiosny, ciepła, miłości, nadziei, prawdy… Nie jesteśmy wolni od rozczarowań, smutku czy cierpienia. Ale poezja i muzyka pomaga nam żyć lepiej i przezwyciężać wszelkie cierpienie. Dlatego na ten świąteczny czas polecamy naszym Czytelnikom wyjątkową piosenkę „Dmuchawiec” autorstwa dwóch mieszkańców Koła. Zachęcamy do wysłuchania!

Autor słów Wojciech Karolak to młody kolski poeta, na co dzień student medycyny, który niedawno miał spotkanie autorskie w klimatycznych, gotyckich piwnicach kolskiego Ratusza. Wydał tomik poezji pt. „Myśli nocą”.

Jan Polewski, zawodowo ekonomista, napisał do słów poezji Wojciecha Karolaka muzykę i osobiście zaśpiewał niektóre wiersze.

Obu panów dzieli prawie całe pokolenie, lecz nie odczuwa się tego widząc ich wzajemną współpracę. Można powiedzieć, że ta różnica czasu ich łączy.

Może dzięki tej pięknej muzyce i poetyckim słowom uda nam się w te Święta Wielkanocne znaleźć w sobie iskierkę dobra, nadziei i miłości, odszukać w sobie marzenia i dążenia…

ciasjulia2

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Pan Polewski ma piękny głos i warto posłuchać na youtube innych piosenek w jego wykonaniu.Mamy w Kole zdolnych ludzi.

dsf
dsf
8 lat temu

Piekne i milo posluchac.
Gratulacje dla tworcow i zycze zdrowych i spokojncyh swiąt.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526