Fundacja „SM to nie wszystko” zaprasza na spotkanie

Autor: kurier-kolski.pl | 07.03.2016

773c68_5a404e32048549c08e22f1570b1f1fbfFundacja „SM to nie wszystko” zaprasza za naszym pośrednictwem na spotkanie, które odbędzie się w dniu 12 marca 2016 r. o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Kole. Zaproszenie kieruje do osób chorych na stwardnienie rozsiane oraz ich opiekunów i członków rodzin. Zaprasza także osoby zainteresowane wsparciem działalności Fundacji. Fundacja kieruje swoją pomoc dla chorych na stwardnienie rozsiane. Ponadto fundacja uzyskała wsparcie finansowe na realizację projektu „Razem możemy więcej” zgłoszonego w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miejski w Kole. W ramach tego przedsięwzięcia przewidziany jest w czerwcu br. wyjazd na Termy Maltańskie w Poznaniu.

 

Fundacja SM to nie wszystko powstała w dniu 24 lipca 2015 r. z inicjatywy Karoliny Budziak, 29 – letniej kobiety, chorującej na stwardnienie rozsiane. Motywacją do założenia fundacji, był niezadowalający stan świadczeń rehabilitacyjnych i otrzymywanego wsparcia osób cierpiących na SM. Fundacja powołana została, aby wypełnić powstałą w ten sposób lukę w systemie opieki.

Fundacja za cel główny stawia sobie wieloaspektowe wsparcie osób chorych na stwardnienie rozsiane nie pomijając w swoich działaniach członków rodzin chorych i ich opiekunów. Kierowanie i organizacja pracy Fundacji SM to nie wszystko pozwala jej założycielce, poza pracą zawodową realizować się w zakresie działalności charytatywnej.

Fundatorka Karolina w swych działaniach na rzecz fundacji nie jest osamotniona, wraz z Agnieszką Czaplicką, również chorą na SM tworzą bardzo aktywny i kreatywny zespół, który wciąż się rozrasta.

Fundacja SM to nie wszystko ma na celu działać na rzecz poprawy warunków bytowych i zdrowotnych chorych na stwardnienie rozsiane. Aktywizacja chorych do większego uczestnictwa w życiu społecznym, gospodarczym, zawodowym, kulturalnym itd. W oparciu o współpracę z innymi podmiotami misją fundacji jest także działalność edukacyjna, zmierzająca do próby uświadomienia społeczeństwu i poszerzeniu jego wiedzy na temat choroby jaką jest stwardnienie rozsiane. Dodatkowym zadaniem fundacji jest pozyskiwanie i gromadzenie środków pochodzących z darowizn i działalności gospodarczej z przeznaczeniem na działalność bieżącą, profilaktykę, opiekę, leczenie, rehabilitację, wsparcie finansowe chorych.

Realizacja celów fundacji odbywa się poprzez uczestnictwo różnego rodzaju konkursach organizowanych przez zewnętrzne instytucje. Zdobyła już dofinansowanie dla projektu „Woda jako forma rehabilitacji dla osób chorych na stwardnienie rozsiane” w konkursie organizowanym przez  Fundację Neuca dla Zdrowia. Realizacja projektu opiera się na cyklicznych wyjazdach do kompleksu termalno-basenowego należącego do Termy Uniejów w Uniejowie. W dniu 12 marca 2016 r. Fundacja zorganizowała pierwszy z powyższego projektu wyjazd dla grupy uczestników oraz ich rodzin. O kolejnych wyjazdach osoby zainteresowane będą informowane na profilu fundacji w portalu Facebook. Ponadto fundacja uzyskała wsparcie finansowe na realizację projektu „Razem możemy więcej” zgłoszonego w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miejski w Kole. W ramach tego przedsięwzięcia przewidziany jest w czerwcu br. wyjazd na Termy Maltańskie w Poznaniu. Fundacja bierze również udział w konkursie ogłoszonym przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich reprezentując projekt pod nazwą „Zmień myślenie, zmień nastawienie”, który nakierowany jest na wszechstronne wsparcie osób chorujących na stwardnienie rozsiane. Wyniki będą ogłoszone najprawdopodobniej w maju bieżącego roku.

Fundacja raz w miesiącu będzie organizowała spotkania dla osób ze stwardnieniem rozsianym oraz ich opiekunów, aby we wspólnym gronie móc poruszać tematy nurtujące chorych. Dodatkowo przewiduje się uczestnictwo zaproszonych gości.

Fundacja SM to nie wszystko
Cisew 33 62-700 Turek
smtoniewszystko@wp.pl
tel-695-553-908
www.sm-toniewszystko.org
Oddział – Koło
ul.Kolejowa 24/4
62-600 Koło
Tel- 796-358-611
numer KRS 0000568617

http://www.sm-toniewszystko.org/

Źródło: UM w Kole oraz Fundacja SM to nie wszystko

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526