Burmistrz Maciaszek po kolejnym spotkaniu z mieszkańcami miasta

Autor: kurier-kolski.pl | 20.03.2016

IMG_0864Ponad 100 mieszkańców naszego miasta wzięło udział we wczorajszym spotkaniu z Burmistrzem Miasta Koła Stanisławem Maciaszkiem w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Toruńskiej. Niemal po brzegi wypełniona sala gimnastyczna szkoły świadczy o dużym zainteresowaniu kolan zaproszeniami włodarza. Burmistrz zapowiedział, że po świętach zaplanował jeszcze dwa kolejne podobne zebrania – dla os. Płaszczyzna oraz dla mieszkańców osiedla Kolejowa. Jest to spełnienie jego obietnicy złożonej na początku kadencji, że będzie spotykał się i wsłuchiwał w głos mieszkańców miasta.

Oprócz gospodarza spotkania, czyli burmistrza Stanisława Maciaszka, wzięli w nim udział także: radca prawny Daria Skupin, Naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Grzegorz Smoleński, Prezes MZUK sp. z o.o. Andrzej Pogoda, Prezes KTBS sp. z o.o. Jarosław Tkacz oraz kilkoro radnych Rady Miejskiej zasiadających na sali wraz z mieszkańcami. Zebranie po raz kolejny poprowadził Asystent Burmistrza Miasta Koła Mariusz Kozajda.

IMG_0867

IMG_0856

Tym razem nie było mowy o budowie dróg i chodników, jak to miało miejsce na Kaliskim Przedmieściu. Spotkanie przy ul. Toruńskiej zdominowały tematy inwestycji i inicjatyw ogólnomiejskich, jak budowa Geotermii, modernizacja oczyszczalni ścieków, Stacji Uzdatniania Wody, czy budowy budynków komunalnych na Starówce, po „Goplanie”, ale także przez tematy polityczne i referendalne. Mieszkańcy pytali o zadłużenie miasta (około 27 mln. zł), o perspektywy rozwoju na przyszłość, o to jakie straty przynosi rocznie miejska pływalnia (1,5 mln. zł). Interesowało ich czy wzrosną opłaty za wywóz śmieci oraz czy to prawda, że w wyniku źle przeprowadzonej modernizacji Stacji Uzdatniania Wody przez poprzednie władze wodociągów może dojść latem do przerw w dostawie wody. Tematów i pytań było wiele.

IMG_0863

W pewnym momencie, po serii negatywnych wypowiedzi jednej z kobiet, wybuchła zagorzała polemika między zwolennikami a przeciwnikami włodarza. Zwolenników było jednak zdecydowanie więcej i to oni wiedli prym w dyskusji. Padło wiele głosów pozytywnych o pracy burmistrza Maciaszka, o jego inicjatywach i decyzjach. Mieszkańcy w swoich wypowiedziach podkreślali, że widzą, iż miasto pięknieje, jest czyste i zadbane jak nigdy wcześniej. Mówili, że widzą starania burmistrza i doceniają, że włodarz organizuje z nimi spotkania, nie unika rozmów i interesuje się ich problemami.

Spotkanie zakończyło się po ponad 2 godzinach. Jak wspominaliśmy, kolejne odbędą się już po świętach, a ich dokładne terminy podamy już wkrótce.

Źródło: UM w Kole

ciasjulia2

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
vacek
8 lat temu

Panie Burmistrzu głowa do góry- większość mieszkańców jest z Panem.
Widzimy duże zmiany w mieście. Wyciąga Pan miasto z zadłużeń poprzedników co nie umieli się gospodarować.
Damy radę=Psy szczekają a karawana idzie dalej=

eee
eee
8 lat temu

To tacy złosliwcy którzy tylko potrafią krytykowac i ubliżac.To nie sa ludzie obiektywni i trzeba miec to na uwadze.

Zuza
Zuza
8 lat temu

Dlaczego nie poszliście, tylko ubliżacie ? Sami będziecie i to niedługo moherami ? Tylko te wszystkie osoby miały odwagę iść i zadawać pytania a wy wszyscy tchórze anonimowi tylko oczerniać potraficie ? Nieudacznikiem to Ty jesteś „lok” nawet imienia nie masz ?

lok
lok
8 lat temu

burmistrz to pisowiec w kole jest taki balagan jak w calym kraju na spotkaniu same mohery burmistrz to nieudacznik

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526