XXIV Światowy Dzień Chorego w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 12.02.2016

DSC_0067W miniony czwartek (11 lutego br.) w kolskiej farze odbyły się rejonowe obchody XXIV Światowego Dnia Chorego w diecezji włocławskiej. Uroczystej Mszy św. z obrzędem namaszczenia chorych przewodniczył ksiądz biskup Stanisław Gębicki.

 

Światowy Dzień Chorego ustanowił papież Jan Paweł II w 1992 r. Celem obchodów jest otoczenie modlitwą wszystkich osób cierpiących – zarówno na ciele i na duszy. W obecnym roku obchody odbywają się już po raz dwudziesty czwarty. Towarzyszy im hasło zaczerpnięte z ewangelijnej historii o weselu w Kanie Galilejskiej: Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja – „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5).

DSC_0077

W kolskim kościele Podwyższenia Krzyża Świętego sprawowana była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa Stanisława Gębickiego z Włocławka. Wraz z nim Mszę św. koncelebrowali kapłani z dekanatu kolskiego oraz diecezjalny duszpasterz osób chorych – ks. Paweł Zalewski.

DSC_0014

W słowie powitania, proboszcz miejscowej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ks. kanonik Józef Wronkiewicz zwrócił się wszystkich zgromadzonych w świątyni kapłanów i wiernych, w sposób szczególny dziękując za obecność osób, które dźwigają przez życie własny krzyż choroby i cierpienia. Czytanie mszalne zostało odczytane przez osobę niewidomą – p. Wiktora Racinowskiego. W procesji darów ofiarnych uczestniczyły osoby niepełnosprawne ze swoimi rodzinami oraz wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża z Koła.

DSC_0019

W homilii ks. biskup Stanisław Gębicki apelował, że ewangelijne stągwie mamy napełniać nie wodą, ale naszymi uczynkami.  – Jezus był zawsze blisko człowieka, zwłaszcza tego najbardziej potrzebującego pomocy – zagubionego, odsuniętego, wypchniętego na margines. On nie pomijał człowieka w cierpieniu – mówił.

Po homilii odbył się obrzęd sakramentu namaszczenia chorych.

Marcin Nowacki  (kolskafara.pl)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
cialis cialis online

hello guos 9128738511

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526