Wkrótce I Gala i wręczenie statuetek „Czesławów”

Autor: kurier-kolski.pl | 18.02.2016

czeslaw_frenAmerykanie mają swoją galę Oscarów, a my w Kole 27 lutego będziemy mieć … I Galę „Czesławów”. Oczywiście do stworzenia statuetki „Czesława” za wzór posłużył Czesław Freudenreich. Gala „Czesławów” to nowy projekt MDK, którego celem jest uhonorowanie osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla Koła za ich działalność, twórczość, aktywność, zrealizowane inicjatywy, które w sposób znaczący wpłynęły/wpływają na rozwój i promocję Koła. W kwestii przyznawania poszczególnych Statuetek ocenie podlega całokształt osiągnięć na rzecz miasta Koła. Statuetka „Czesława” będzie przyznawana w 4 kategoriach: działania prospołeczne, kultura, sport i biznes. Galę uświetni koncert grupy Kwartet Jorgi – legendy polskiej sceny folkowej. A pod spodem przedstawiamy nominację do „Czesławów”, na które można oddawać głosy sms-ami.

 

 27 lutego o godz. 18.00 na 1 Gali „Czesławów” w Domu Kultury wystąpi Kwartet Jorgi. Bilety w cenie 20 zł. można nabyć w MDK.

A oto nominacje do „Czesławów” 2016!

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w głosowaniu na Laureatów Statuetki „Czesława”. Głosować można wysyłając zwykłego smsa.

Oficjalne Nominacje do Statuetki „Czesława”
(w kolejności przypadkowej)

Kategoria KULTURA
1. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole
2. OSP Orkiestra Dęta Koło
3. Henryk Perzyński

Kategoria SPORT
1. Waldemar Pietrzak
2. Tomasz Brett
3. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSIR)

Kategoria PRZEDSIĘBIORCA/ FIRMA
1. Andre Abrasive Articles
2. Geberit Produkcja Sp. z o.o. (daw. Sanitec Koło Sp. z o.o.)
3. Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.

Kategoria DZIAŁANIA PROSPOŁECZNE
1. Malinowa Mamba
2. Kazimierz Kasperkiewicz
3. Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła n/Wartą

gala

Kandydatur zaproponowanych na posiedzeniu Kapituły było znacznie więcej. I tak w dziedzinie kultury prócz tych oficjalnie nominowanych rozpatrywano także propozycje nominowania P. Śniegockiego, MDK, M. Kłanieckiego, Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego „Lutnia”, chóru „Lutnia” działającego przy kolskim kościele farnym, Zespołu Szkół Plastycznych i Klubu Fotograficznego „Fakt”. W dziedzinie sportu Członkowie Kapituły przedłożyli szereg różnych kandydatur do nominacji, m.in. Sz. Sowińskiego, K. Graczyk, Stowarzyszenia Cyklistów, K. Wojewody, B. Bejma. W kategorii Przedsiębiorca/ Firma znalazły się także propozycje: OSM Koło, AMB Bernaciak, Agronas, MK Foam, AWM Adam Szabelski i M. Śliwka. Wreszcie, w ostatniej kategorii, poświęconej działaniom prospołecznym Kapituła rozważała nominowania takich organizacji i osób jak: Stowarzyszenie Kolanie, Ewaryst Jaśkowski, Dariusz Matysiak, Bożena Ubych czy Stanisław Graczyk.

ciasjulia2

Zasady głosowania (z regulaminu)
1. Celem głosowania sms-owego jest wyłonienie laureatów Statuetki „Czesława” spośród oficjalnych kandydatur, ustalonych w przez Kapitułę w poszczególnych kategoriach.
2. W glosowaniu może wziąć udział każda zainteresowana osoba.
3. Głosowanie trwa od 12 lutego do 22 lutego 2016 r.
4. Informacja o oficjalnych kandydaturach jest dostępna na stronie mdk-kolo.pl, pod zakładką „CZESŁAWY 2016”.
5. Głosy można oddawać na numer tel. 793 777 474 (koszt wg stawki operatora)
6. Z jednego numeru telefonicznego można głosować tylko jeden raz.
7. Głosując wystarczy wykonać wpis:
Czesławy 2016, 1. kandydat – 1 kategoria, 2. kandydat – 2 kategoria, 3. kandydat 3-kategoria, 4. kandydat – 4 kategoria., np.
„Czesławy 2016, 1. Nowak, 2. Kowalski, 3. Pawlicka, 4. Jankowski”
8. Głosy, które będą zawierały więcej niż jedną kandydaturę w danej kategorii lub kandydaturę spoza oficjalnych kandydatur Kapituły uważane będą za nieważne.

Zapraszamy do głosowania!

Źródło: MDK

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526